استعفای دولت یاانحلال مجلس بدون توافق، عراق راوارد رکود می کند

به گزارش تور ارمنستان ارزان به نقل از پایگاه النشره، نخست وزیر عراق گفت که سازوکارهای قانونی بهترین راه برای اصلاحات از جمله تغییر نظام سیاسی است.

استعفای دولت یاانحلال مجلس بدون توافق، عراق راوارد رکود می کند

عادل عبدالمهدی در نشستی خبری گفت: تظاهرات کنونی در عراق اشتباهاتی را که از سال 2003 انباشته شده بود بروز داد. قانون اساسی چتری است که همه زیر چتر آن قرار گرفته اند و نیاز به اصلاحاتی در آن است اما سوال اینجاست که چگونه این اصلاحات را اجرا کنیم. به دلیل قانون احزاب و انتخابات بین گروه های سیاسی و مردم شکاف افتاده و در انتخابات اخیر شاهد مشارکت اندک به دلیل این شکاف بودیم. ما قانون جدیدی را برای انتخابات ارائه کردیم تا زمینه را برای افراد مستقل باز کنیم.

وی اضافه نمود: فشار تظاهرات موجب قبول پیش نویس قوانینی شد که موجود بودند اما مسکوت مانده بودند. تمام مطالبات تظاهرات کنندگان مشروع است و همگی به مسالمت آمیز بودن تظاهرات اذعان داریم اما برخی از آن به عنوان سپر انسانی جهت تخریب استفاده می کنند. اصلاح قانون اساسی باید از طریق خود قانون اساسی صورت گیرد نه با لغو کردن و بازگرداندن قانون اساسی به نقطه صفر.

نخست وزیر عراق ادامه داد: نیروهای ما تا الان در وضعیت دفاعی و نه هجومی هستند و از گلوله استفاده نمی کنند.

عبدالمهدی همچین گفت: اگر دولت استعفا کند و دولت به دولت پیشبرد امور تبدیل شود و مجلس در یافتن جایگزین تاخیر کند وضعیت ما پیچیده خواهد شد. استعفای دولت یا انحلال مجلس بدون هیچ توافقی ما را وارد حالت رکود خواهد کرد.

وی اضافه نمود: ما به قدرت دل نبسته ایم و تمام مسئولان حاضرند در صورت مصلحت کشور استعفا دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 845

به "استعفای دولت یاانحلال مجلس بدون توافق، عراق راوارد رکود می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای دولت یاانحلال مجلس بدون توافق، عراق راوارد رکود می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید