استقبال پنتاگون از پیوستن انگلیس به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس

پنتاگون روز دوشنبه از تصمیم انگلیس برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس استقبال کرد.

استقبال پنتاگون از پیوستن انگلیس به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه از تصمیم انگلیس برای حمایت از آبراه ها در خلیج فارس و تنگه هرمز و باب المندب استقبال کرد.

پنتاگون بیان کرد که امنیت عبور و مرور دریایی چالشی بین المللی بوده و به دنبال همکاری با انگلیس و همپیمانان دیگر برای تضمین جریان آزاد تجارت هستیم.

وزارت خارجه انگلیس امروز دوشنبه (14 مرداد/5 اوت) اعلام نموده به ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا با هدف ادعایی تأمین امنیت عبور و مرور کشتی ها در خلیج فارس و تنگه هرمز خواهد پیوست. (جزئیات بیشتر)

بن والاس، وزیر دفاع انگلیس هم گفته دولت این کشور با نیروی دریایی آمریکا جهت تأمین امنیت کشتی های تجاری در تنگه هرمز همکاری خواهد نمود.

همراهی انگلیس با ائتلاف آمریکا در حالی اعلام شده که از میان سه کشور اصلی عضو اتحادیه اروپا دو کشور دیگر هنوز درخواست آمریکا برای پیوستن به ائتلاف دریایی این کشور را نپذیرفته اند. هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان امروز دوشنبه یک بار دیگر بیان کرد به ائتلاف دریایی آمریکا ملحق نخواهد شد.

سفارت آمریکا در برلین سه شنبه هفته گذشته (8 مرداد) بیان کرد واشنگتن رسماً از آلمان خواسته همراه با فرانسه و انگلیس در ائتلافی با هدف ایمن سازی تنگه هرمز و مقابله با اقدامات ستیزه جویانه ایران یاری کند.

مقام های آلمان چندین بار درخواست مشارکت در ائتلاف دریایی آمریکا علیه ایران را با این استدلال که ممکن است برلین را به درگیری دیگری در منطقه بکشاند رد نموده اند.

آمریکا طرح تشکیل یک ائتلاف دریایی برای محافظت از کشتیهای تجاری در خلیج فارس را از چند هفته پیش بیان کرد. بعضی از دیگر متحدان نزدیک این کشور از جمله ژاپن هم مشارکت در این طرح را نموده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 11 شهریور 1398 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 528

به "استقبال پنتاگون از پیوستن انگلیس به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال پنتاگون از پیوستن انگلیس به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید