اظهارات وزیر خارجه آلمان درباره ایران پس از دیدار با همتایان فرانسوی و انگلیسی

به گزارش تور ارمنستان ارزان، ایرنا نوشت:وزیر خارجه آلمان پس از دیدار با همتایان فرانسوی و انگلیسی خود در پاریس از تمایل تروئیکای اروپایی به ماندن در توافق هسته ای با ایران سخن گفت.

اظهارات وزیر خارجه آلمان درباره ایران پس از دیدار با همتایان فرانسوی و انگلیسی

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

هایکو ماس وزیر خارجه آلمان پس از دیدار سه جانبه وزیران خارجه تروئیکای اروپایی گفت: ما در خصوص ایران، سوریه و ترکیه گفت وگو کردیم و کوشیدیم به موضع مشترکی در خصوص تمامی این مسائل برسیم.

وی در مصاحبه با شبکه رادیوتلویزیون غرب آلمان (WDR) اضافه کرد: همچنین در خصوص این که مسائل در خصوص ایران و توافق هسته ای این کشور چگونه ادامه خواهد یافت، با نگاهی انتقادی به وضعیت کنونی و اینکه در برابر ایران چه موضعی باید اتخاذ کنیم، گفت وگو کردیم.

به گفته وزیر خارجه آلمان، اروپا می خواهد همچنان برجام را حفظ کند چرا که بر این باور است داشتن یک توافق نیم بند بهتر از نداشتن هیچ توافقی است.

وی با اشاره به آنچه که که ایران خارج از انتظارات اروپایی ها انجام داده نیز گفت: ما در این مورد که طی روزها و هفته های آینده چه پاسخی به اقدام این کشور بدهیم گفتگو کردیم.

وزیران خارجه آلمان، انگلیس و فرانسه موسوم به تروئیکای اروپایی امروز (سه شنبه) برای آنالیز مواضع خود در قبال تحولات اخیر خاورمیانه از جمله بحران سوریه، حمله ترکیه به شمال این کشور و گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران در پاریس تشکیل جلسه دادند.

هایکو ماس روز گذشته نیز در حاشیه نشست وزیران اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: خواستار حفظ برجام هستیم، اما ایران نیز باید به آن پایبند باشد.

ماس بدون اشاره به بی توجهی طرف های اروپایی برجام به تعهداتشان در قبال این توافق بین المللی، گفت اروپایی ها اقدامات ایران را با نگرانی وی بیان کرد که سه شنبه بعد از ظهر در سفری به پاریس با همتای فرانسوی و بریتانیایی خود پیرامون ایران گفت وگوهایی خواهد داشت.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 774

به "اظهارات وزیر خارجه آلمان درباره ایران پس از دیدار با همتایان فرانسوی و انگلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات وزیر خارجه آلمان درباره ایران پس از دیدار با همتایان فرانسوی و انگلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید