اوباما: اظهارات ترامپ درباره انتخابات خطری برای دموکراسی است

به گزارش تور ارمنستان ارزان، تهران (پانا)- رئیس جمهور سابق آمریکا اقدام مقامهای جمهوریخواه این کشور در چشم بستن به ادعاهای غلط دونالد ترامپ در خصوص وقوع تقلب در انتخابات در پی شکستش به جو بایدن را محکوم و تاکید نمود چنین اتهاماتی دموکراسی را به خطر می اندازند.

اوباما: اظهارات ترامپ درباره انتخابات خطری برای دموکراسی است

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه سی ان ان، باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه با اسکات پلی، مجری سی.بی.اس اظهار کرد: به نظر میرسد انگیزه بخشی از این اتهامات این هستند که رئیس جمهور دوست ندارد ببازد و هرگز شکست را نمی پذیرد. این حقیقت که مقامهای دیگر حزب جمهوریخواه که به وضوح آگاهی بیشتری دارند با این مساله همراهی می نمایند دارند به این طریق خوشایند او عمل می نمایند و این من را بیشتر آزار می دهد.

اوباما ادامه داد: این یک گام دیگر در راستای مشروعیت زدایی نه فقط از دولت بعدی متعلق به بایدن بلکه مشروعیت زدایی از دموکراسی به طور کلی است. و این راستا خطرناکی است.

این اظهارات اوباما در حالی مطرح می شوند که دونالد ترامپ همچنان به زیر سوال بردن مشروعیت شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر در ایالتهای کلیدی محل رقابت که بیشتر مورد تمرکز بوده اند ادامه داده است. در این میان رهبران جمهوریخواهان در کنگره یا از ترامپ خواسته اند شکستش را نپذیرد و یا به رغم عدم یافت شدن سند و مدرکی از تقلب گسترده در انتخابات، سکوت اختیار نموده اند.

با این حال شکافهایی در میان جمهوریخواهان در حال پدیدار شدن است و تعداد زیادی از جمهوریخواهان ارشد تاکید داشته اند که بایدن باید فورا گزارشهای مربوط به امنیت ملی را دریافت کند و بعضی دیگر از آنها خواستارآغاز شدن فرآیند انتقال قدرت رسمی شده اند و عده ای دیگر هم تاکید نموده اند که ترامپ شانس کمی برای برگرداندن نتایج انتخابات که صراحتا شکست او را نشان می دهد دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1663

به "اوباما: اظهارات ترامپ درباره انتخابات خطری برای دموکراسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوباما: اظهارات ترامپ درباره انتخابات خطری برای دموکراسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید