آنالیز زمینه همکاری های مالی و سرمایه گذاری یزد و مجارستان

به گزارش تور ارمنستان ارزان، خبرنگاران/یزد علی نمازی نماینده وزیر و مدیر کل امور مالی و دارایی استان یزد در ملاقات و نشست با یانوش کوواچ سفیر جمهوری مجارستان در ایران، زمینه همکاری های مالی و سرمایه گذاری دو طرف آنالیز شد.

آنالیز زمینه همکاری های مالی و سرمایه گذاری یزد و مجارستان

جهت دریافت مشاوره خدمات تراکت مهد کودک از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ تراکت های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، یانوش کواچ، سفیر مجارستان در ایران در این ملاقات که در محل مرکز خدمات سرمایه گذاری یزد انجام شد، با معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری کشورش، آمادگی خود را برای گسترش روابط دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران گفت.

وی گفت: ارائه فناوری لازم در زمینه مدیریت پسماند یکی از زمینه هایی است که مجارستان آمادگی کامل برای فعالیت در ایران دارد و به درخواست های ایران در این زمینه پاسخ مثبت خواهیم داد.

وی با اشاره به ویژگی های منحصربفرد و تاریخی استان یزد، علاقمندی مردمان کشورش به شهر تاریخی یزد را اعلام نمود و مهمان نوازی یزدی ها را ستود و وجود این ظرفیت ها را زمینه ساز گسترش صنعت گردشگری در استان یزد دانست و توضیح داد: در زمینه گسترش صنعت توریسم و رونق گردشگران در ایران و استان یزد نیز آماده همکاری هستیم.

یانوش کواچ اظهار کرد: در سایر زمینه های مالی از جمله ارائه فناوری های نوین کشاورزی، خرید محصولات کشاورزی و حضور شرکت های کوچک و بزرگ مجارستان در ایران نیز آمادگی داریم و می توانیم همکاری های مشترکی داشته باشیم.

علی نمازی نماینده وزیر و مدیرکل امور مالی و دارایی استان یزد نیز در این ملاقات روابط خوب و دیرینه جمهوری اسلامی ایران با مجارستان و خواهرخواندگی شهرهای یزد و یاسپرین را یادآور شد و گفت: مجارستان روابط دیپلماتیک خوبی با جمهوری اسلامی ایران دارد و سابقه روابط سیاسی و مالی دو طرف دیرینه است.

وی افزایش مبادلات مالی، تجاری و بازرگانی بین یزد و مجارستان را خواهان شد و اظهار کرد: هر دو طرف با فرصت ها و زمینه های سرمایه گذاری یکدیگر آشنایی دارند و این امر فرصت خوبی برای گسترش روابط مالی میان ما است.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد اظهار امیدواری کرد که روابط دو کشور تقویت گردد و بتوانیم از تجربیات پیروز کشور مجارستان برای شکوفایی و رونق مالی کشورمان بهره ببریم.

نمازی استقبال و حضور سرمایه گذاران خارجی در یزد طی یکسال گذشته و پس از اجرای برجام را خوب ارزیابی و توضیح داد: در زمینه سرمایه گذاری در بحث فراوری انرژی خورشیدی استقبال خوبی از سوی سرمایه گذاران خارجی انجام شده است.

وی اولویت نخست استان یزد برای انجام سرمایه گذاری را بحث آب و انتقال آن برشمرد و توضیح داد: در زمینه های گردشگری و پساب صنعتی نیز ظرفیت های سرمایه گذاری خارجی در استان یزد وجود دارد.

در این ملاقات و نشست، با تأکید بر گسترش همکاری ها و روابط مالی و تجاری میان یزد و مجارستان، در مورد لزوم ملاقات هیئت های تخصصی سرمایه گذاری دو طرف بحث و گفتگو صورت گرفت.

هم چنین در این نشسست فرصت های سرمایه گذاری استان یزد در زمینه های صنعت، کشاورزی، معدن، گردشگری، میراث فرهنگی و ... و مشوق های این بخش در زمینه های مالیاتی، گمرکی، بیمه ای و زیرساختی معرفی و سفیر مجارستان با ظرفیت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری این استان آشنا شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1060

به "آنالیز زمینه همکاری های مالی و سرمایه گذاری یزد و مجارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز زمینه همکاری های مالی و سرمایه گذاری یزد و مجارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید