بنی تمیم: کشتی پهلوانی را واگذار نکرده ام، انتخابات کشتی سال جاری برگزار نمی گردد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، سرپرست فدراسیون کشتی می گوید هیچ تفاهم نامه ای مبنی بر واگذاری کشتی پهلوانی به فدراسیون زورخانه ای امضا نکرده است.

بنی تمیم: کشتی پهلوانی را واگذار نکرده ام، انتخابات کشتی سال جاری برگزار نمی گردد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، چندی قبل مجتبی جوهری رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای مدعی شد که واگذاری مجدد رشته کشتی پهلوانی به فدراسیون ورزش های زورخانه ای به اتمام رسیده و سرپرست فدراسیون کشتی زودتر از او صورتجلسه این واگذاری را امضا نموده است. اما حمید بنی تمیم سرپرست فدراسیون کشتی با رد این موضوع به خبرنگار تور ارمنستان ارزان گفت: در آن جلسه که دکتر احمدی معاونت همگانی و فرهنگی وزارت ورزش به همراه آقای اسبقیان حضور داشتند، بیان کردم که فدراسیون کشتی در حال حاضر در شرایطی نیست که در رابطه با این موضوع مهم تصمیم گیری کند و باید این موضوع به بعد از انتخاب رئیس فدراسیون موکول گردد.

وی اضافه نمود: با وجود اینکه فدراسیون پهلوانی اصرار به انجام این کار داشت، من این موضوع را مطرح کردم که باید بعد از انتخاب رئیس فدراسیون تصمیم گیری صورت گردد. تفاهم نامه ای هم مبنی بر واگذاری کشتی پهلوانی امضا ننموده ام و تنها صورت جلسه موارد مطرح شده، در آن روز امضا شد. فدراسیون کشتی در ماه های اخیر تمام مسابقات داخلی در رده های سنتی مختلف را در رشته کشتی پهلوانی را برگزار نموده و بازوبند پهلوانی نیز اخیراً در مسابقات بزرگسالان به پهلوان کشور اهدا شد. در زمینه کشتی پهلوانی نیز نه با فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی به ریاست علیرضا حیدری و نه با فدراسیون بین المللی زورخانه ای تحت مدیریت آقای مهرعلیزاده مسئله ای نداریم و می خواهیم بخاطر منافع ملی، یکدست و یکپارچه عمل کنیم. حتی با آقای جوهری و فدراسیون ملی زورخانه ای نیز اختلافی نداریم و برای پیشرفت کشتی پهلوانی باید همگی هماهنگ باشیم.

بنی تمیم در خصوص برگزاری مسابقات پهلوانی آسیا نیز گفت: با مدیر کل ورزش و جوانان خراسان شمالی جلسه داشتیم که دو موضوع در این باره مطرح شد. موضوع اول دعوت از سه تیم خارجی برای حضور در مسابقات چوخه گود زینل خان بود و مورد دوم برگزاری یک مسابقه بین المللی در این استان بود که قرار شد با توجه به علاقه مندی استاندار خراسان شمالی، مسابقات کشتی پهلوانی آسیا را در این استان برگزار کنیم.

سرپرست فدراسیون کشتی در رابطه با اختلافات سالهای اخیر بین فدراسیون کشتی و فدراسیون بین المللی زورخانه ای که تحت راهنمایی محسن مهرعلیزاده است، نیز گفت: تاکنون دو جلسه در این رابطه برگزار شده است که علیرضا حیدری به عنوان رئیس فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی، با آقای مهرعلیزاده به توافقاتی رسیده است. بخاطر منافع ملی کشور ما باید همگی به یکدیگر یاری کنیم تا کشتی پهلوانی بیش از پیش در جهان مطرح گردد، بنابراین باید اختلافات داخلی کنار رود که مطمئناً با ورود وزارت ورزش همکاری بین دستگاه های فوق، این اتفاق خوب می افتد.

او در پاسخ به اینکه آیا انتخابات کشتی در سال 97 برگزار خواهد شد، گفت: قرار است هفته اول اسفند ماه زمان ثبت نام اعلام گردد و با توجه به فرصت حدوداً 45 روزه برای اعلام استعلام کاندیداها و آنالیز واجد شرایط بودن آنها، عملاً انتخابات کشتی در سال 97 برگزار نمی گردد و سال آینده خواهد بود.

سرپرست فدراسیون کشتی همچنین هرگونه اختلاف با رضا لایق دبیر فدراسیون را رد کرد و گفت: رضا لایق را شایسته این سِمت می دانیم و مسئله ای با هم نداریم.

بنی تمیم همچنین در سرانجام بیان کرد که حضور 10 تیم در مسابقات کشتی آزاد جام تختی قطعی شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 383

به "بنی تمیم: کشتی پهلوانی را واگذار نکرده ام، انتخابات کشتی سال جاری برگزار نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنی تمیم: کشتی پهلوانی را واگذار نکرده ام، انتخابات کشتی سال جاری برگزار نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید