جذب مربی خارجی برای زهرا نعمتی در بن بست کرونا

به گزارش تور ارمنستان ارزان، تمرین اختصاصی زیر نظر مربی خارجی از خواسته های همیشه مورد تاکید زهرا نعمتی بوده که البته تا به امروز در هیچ مقطعی و برای هیچ رویدادی انجام نشده است.

جذب مربی خارجی برای زهرا نعمتی در بن بست کرونا

شرایط خاص این ورزشکار و اینکه همزمان در دو رشته تیروکمان و پاراتیروکمان فعالیت دارد و به بالطبع ملزم به تبعیت از فدراسیون جانبازان و معلولان، فدراسیون تیروکمان و حتی کمیته ملی پارالمپیک در عمل به برنامه های مصوب آنها بود، بی تأثیر در محقق نشدن این خواسته نبود. البته از 1.5 سال پیش و به دنبال منفک شدن تیروکمان از فدراسیون جانبازان و معلولان و سپرده شدن مدیریت آن به فدراسیون مربوطه، برنامه ریزی برای تمام پاراکمانداران و از جمله زهرا نعمتی هم به این فدراسیون محول شد.

طی این مدت هم البته به خاطر نبودِ رویدادی بزرگ و معین کننده، موضوع جذب مربی خارجی پیگیری نشد تا اینکه برای بازی های پارالمپیک توکیو مجدد مطرح و توسط کمیته ملی پارالمپیک و ستاد عالیِ فعال در این کمیته به تصویب رسید.

طبق این مصوبه، زهرا نعمتی که سهمیه پارالمپیک توکیو را در اختیار دارد و جزو شانس های مسلم مدال طلا در این بازی ها به حساب می آید، نه تنها می تواند با هزینه کمیته ملی پارالمپیک در یکی از شهرهای سفید تمرین انفرادی و اختصاصی داشته باشد، بلکه می تواند در صورت نیاز از وجود مربی خارجی هم بهره مند شود.

این مصوبه که اردیبهشت ماه نهایی شد نظر مساعد و مثبت مسئولان فدراسیون تیروکمان را هم به همراه داشت طوریکه رایزنی برای توافق با گزینه خارجی ایده آل برای هدایت زهرا نعمتی در دستور کار قرار گرفت.

تا به امروز اما هیچ قطعیتی در این زمینه حاصل نشده چراکه گزینه های موردنظر پاسخ قطعی و شفافی به رایزنی های ایران نداده اند.

امید نجاری مدیر تیم های ملی تیروکمان در مصاحبه با تور ارمنستان ارزان با تاکید بر این موضوع گفت: به محض اینکه کمیته ملی پارالمپیک برای تأمین هزینه های جذب مربی خارجیِ زهرا نعمتی اعلام آمادگی کرد، از طریق کانال فدراسیون جهانی با چند کشور صاحب سبک در تیروکمان و از جمله کره جنوبی مکاتبه کردیم. گزینه هایی به ما معرفی شدند که رایزنی با آنها هم انجام شد اما اکثراً به خاطر شرایط کرونایی جهان پاسخ قطعی را به آینده و بعد از بهبود این شرایط موکول کردند.

مدیر تیم های ملی تیروکمان تاکید کرد: شرایط به گونه ای است که نه مربی خارجی حاضر به سفر به ایران است و نه امکان اعزام زهرا نعمتی وجود دارد. به همین دلیل فعلاً جذب مربی خارجی برای وی میسر نیست تا بعد که اوضاع کرونایی جهان بهبود پیدا کند.

به گزارش تور ارمنستان ارزان، با این شرایط معین نیست که زهرا نعمتی تمرینات مدون خود را با چه شرایطی و زیر نظر کدام مربی ایرانی آغاز خواهد کرد.

نعمتی همزمان با پیگیری آماده سازی برای حضور در پارالمپیک توکیو و رویدادهای پیش روی پاراتیروکمان، باید برای شرکت در جام جهانی فرانسه و انتخابی المپیک توکیو که خردادماه سال آینده برگزار می شود هم آماده شود.

به همین دلیل وی از اول تیرماه تمرینات اختصاصی و انفرادی خود را با هزینه کمیته ملی پارالمپیک در جزیره کیش آغاز می کند اما معین نیست مجد میررحیمی سرمربی تیم ملی تیروکمان تمرینات وی را زیر نظر خواهد داشت یا اینکه او باید برنامه تمرینی خود را با مجید کهتری سرمربی تیم پاراتیروکمان هماهنگ کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 18 شهریور 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1465

به "جذب مربی خارجی برای زهرا نعمتی در بن بست کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب مربی خارجی برای زهرا نعمتی در بن بست کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید