حتی با استفاده واکسن،فاصله گذاری فیزیکی و ماسک زدن ممکن است تا 2 یا 3 سال دیگر در کانادا رعایت گردد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، به گفته مسئول ارشد بهداشت عمومی کشور، کانادایی ها نباید انتظار داشته باشند که واکسن کووید-19 راه حلی نهایی باشد که خیلی سریع پاندمی کروناویروس را تمام کند و همه چیز را به حالت نرمال بازگرداند.

حتی با استفاده واکسن،فاصله گذاری فیزیکی و ماسک زدن ممکن است تا 2 یا 3 سال دیگر در کانادا رعایت گردد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

دکتر ترسا تم از جلسه اطلاع رسانی روز سه شنبه خود در اتاوا استفاده کرد تا به انتظارات مردم درباره سرعت و موثر بودن واکسن پاسخ دهد. او بر اهمیت رعایت فاصله گذاری فیزیکی، بهداشت خوب دست و ماسک زدن تاکید نمود و گفت مردم نباید انتظار داشته باشند که واکسن بتواند زندگی را بلافاصله دوباره نرمال کند.

تم گفت: ما در این مرحله نمی توانیم تمام تمرکزمان را با این امید روی واکسن بگذاریم که بتواند راه چاره نهایی باشد. باید حتما طی یک سال آینده به مدیریت این پاندمی ادامه بدهیم اما مسلما داریم طولانی تر و برای دو تا سه سال آینده هم برنامه ریزی می کنیم که طی آن بازه ممکن است واکسن نقشی بازی کند؛ هرچند هنوز نمی دانیم.

تم گفت در این مرحله تعیین نیست که واکسن تا چه حد می تواند موثر باشد. وی اضافه کرد هنوز سوال هایی کلیدی درباره درجه و مدت ایمنی که واکسن فراهم می نماید، دوزی که مورد احتیاج خواهد بود و اینکه آیا واکسن باعث می گردد مردم دیگر مریض نشوند یا فقط جلوی بیماری های شدیدی که فرد را بیمارستانی می نماید می گیرد، باقی مانده است.

تم هشدار داد که حتی زمانی که واکسن تست گردد و ایمن و موثر به حساب بیاید، چالش هایی در ارتباط با توزیع گسترده آن برای تمام افراد احتیاجمند باقی می ماند.

او گفت: احتمال دارد که تعداد واکسن ها برای کل جمعیت کافی نباشد. بنابراین باید اولویت بندی انجام گردد و ما مشغول آنالیز این موضوع هستیم.

تم گفت با دکتر فاوچی، متخصص ارشد بیماری های واگیردار آمریکا موافق است که هفته پیش به کنگره گفته بود به طور محتاطانه ای خوش بین است که یک واکسن امن و موثر تا سرانجام سال در دسترس خواهد بود.

اما با این وجود، مسئولان بهداشت عمومی مشغول برنامه ریزی برای سناریویی هستند که در آن تدابیر اجرا شده تا اینجا از جمله فاصله گذاری فیزیکی و محدود کردن اندازه گردهمایی ها حداقل تا چند سال دیگر اجرایی بگردد.
تم گفت: واکسن یک لایه محافظت بسیار مهم است. اگر واکسنی امن و موثر داشته باشیم یک راه چاره خیلی مهم داریم، اما به نظر من تدابیر بهداشت عمومی که اجرایی شده اند، یعنی آن تدابیر شخصی و روزانه که ما اتخاذ نموده ایم، باید ادامه داشته باشند.

او گفت یکی از مهم ترین حوزه های برنامه ریزی برای مسئولان افتتاح دوباره مدارس در ماه سپتامبر است و سازمان بهداشت عمومی کانادا اواخر این هفته برای این موضوع راهبردهایی با جزییات منتشر خواهد نمود.

به گفته تم که کنفرانس خبری خود را به زبان فرانسوی برگزار کرد، این راهبردها شامل این توصیه خواهند شد که بچه ها بالای 10 سال به صورت اجباری ماسک بزنند. همچنین باید توجه ویژه ای به بچه ها زیر 10 سال بگردد.

منبع: ایرونی ها
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1576

به "حتی با استفاده واکسن،فاصله گذاری فیزیکی و ماسک زدن ممکن است تا 2 یا 3 سال دیگر در کانادا رعایت گردد" امتیاز دهید

1 کاربر به "حتی با استفاده واکسن،فاصله گذاری فیزیکی و ماسک زدن ممکن است تا 2 یا 3 سال دیگر در کانادا رعایت گردد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حتی با استفاده واکسن،فاصله گذاری فیزیکی و ماسک زدن ممکن است تا 2 یا 3 سال دیگر در کانادا رعایت گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید