حفاری های مخفیانه کارشناسان فرانسوی برای یافتن آثار باستانی سوریه

به گزارش تور ارمنستان ارزان، کارشناسان فرانسوی به صورت محرمانه در حال حفاری برای پیدا کردن آثار باستانی در استان دیر الزور در شرق سوریه هستند که طبق گفته منابع محلی، این اقدام با حمایت نیروهای مدافع خلق کرد انجام می شود.

حفاری های مخفیانه کارشناسان فرانسوی برای یافتن آثار باستانی سوریه

به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، منابع اعلام کردند که کارشناسان فرانسوی از چند ماه قبل در حال کنکاش و حفاری برای پیدا کردن آثار باستانی در مکان باستانی دور کاتلیمو و اطراف آن در حومه شمالی دیر الزور هستند.

منابع عنوان کردند، کارشناسان فرانسوی به صورت محرمانه و با حمایت نیروهای مدافع خلق کرد فعالیت و کار خود را پس از نیمه شب ها آغاز کرده و تا صبح به فعالیت خود ادامه می دهند. عناصر مدافع خلق کرد به ساکنان در روستاهای اطراف نیز هشدار داده اند که به این مکان باستانی نزدیک نشوند.

منابع خاطرنشان کردند که کارشناسان فرانسوی آن آثار باستانی را که سرقت می کنند به میدان نفتی العمر می برند که در آن، نیروهای بیگانه از جمله نیروهای فرانسوی حضور دارند.

دور کاتلیمو یک مکان باستانی مهم است که در منطقه ای که در حال حاضر تپه الشیخ حمد نام دارد، واقع شده است و در کرانه شرقی رود خابور و در فاصله حدود 70 کیلومتری از شهر دیر الزور واقع شده است.

تاریخ این مکان باستانی به دوره آشوریان بازمی گردد.

حدود 200 سرباز فرانسوی در مناطقی که توسط مدافعان خلق کرد در شمال شرق سوریه اشغال شده است، حضور دارند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 21 شهریور 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1471

به "حفاری های مخفیانه کارشناسان فرانسوی برای یافتن آثار باستانی سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفاری های مخفیانه کارشناسان فرانسوی برای یافتن آثار باستانی سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید