خبرنگاران آمار مرگ و میر بیماران کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد یک سوم کشور است

به گزارش تور ارمنستان ارزان، یاسوج- خبرنگاران- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس آخرین آمارهای دانشگاه علوم پزشکی میزان مرگ و میر بیماران کرونایی در این استان یک سوم شاخص آمار کشور است.

خبرنگاران آمار مرگ و میر بیماران کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد یک سوم کشور است

به گزارش تور ارمنستان ارزان، حسین کلانتری روز پنجشنبه در نشست ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا در یاسوج گفت: میزان کشندگی بیماری کرونا در استان 1.6 و در کشور 5.7 و مرگ و میر در 100 هزار نفر در کشور 22.9 و در استان 9.9 است.

وی اضافه نمود: کهگیلویه و بویراحمد از جمله استان هایی بود که با رویکرد پیشگیرانه، پیش از ورود بیماری به کشور، اقدامات خود را آغاز کرد و آمادگی های لازم برای مقابله احتمالی با بیماری را داشت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطرح نمود: این استان در حوزه زیرساخت های حوزه بهداشت و درمان دچار کمبودها و مشکلاتی است که نگاه ویژه مسئولان را به جهت افزایش کیفیت و کمیت خدمات و رفع نواقصات می طلبد.

کلانتری بیان کرد: مدیریت صحیح بحران کرونا در استان سبب شده تا رئیس جمهوری، معاون رئیس جمهور، و معاونان وزیر بهداشت بهص مکتوب از این ستاد قدردانی کنند.

وی با اشاره به مطالبات کادر درمان استان اضافه نمود: خواهان تسریع در پرداخت مطالبات کادر درمان این استان هستیم و انتظار می رود نگاه ویژه تری نسبت به این استان که دور از مرکز است وجود داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: چهار هزار و 700 بیمار کرونایی در استان شناسایی شده است.

پرویز یزدان پناه شرح داد: از این تعداد چهار هزار و 32 نفر بستری و سه هزار و 382 نفر ترخیص شده اند.

وی ابراز داشت: 200 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری هستند که از این تعداد 88 نفر مبتلای قطعی و 13 نفر در بخش آی سی یو تحت درمان هستند.

یزدان پناه تاکید کرد: تا به امروز 25 هزار تست کرونا از افراد مشکوک و مبتلا دریافت شده که 1028 نفر (22 درصد) از این موارد نیاز به خدمات بستری در بیمارستان داشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از مجموع مبتلایان به کرونا در استان، سه هزار و 700 نفر بهبود یافته و 71 مورد مرگ گزارش شده است.

وی مطرح نمود: شیوع بیماری در شهرستان های بویراحمد 1500 نفر، در گچساران 900 نفر و در کهگیلیویه 670 بیمار بوده که شهرستان گچساران قرمز، شهرستان چرام در شرایط زرد، شهرستان دنا سفید و شهرستان های باشت، بویراحمد، بهمئی و لنده در شرایط نارنجی هستند.

یزدن پناه ادامه داد: میزان بروز بیماری در کهگیلویه و بویراحمد به ازای هر هزار نفر 6.4 بوده در حالی که در کشور این میزان 4.1 به ازای هر هزار نفر است.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1520

به "خبرنگاران آمار مرگ و میر بیماران کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد یک سوم کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمار مرگ و میر بیماران کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد یک سوم کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید