خبرنگاران کرمانشاه باید به صندلی واقعی خود در گردشگری برسد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، کرمانشاه- خبرنگاران- معاون هماهنگی امور مالی استاندار کرمانشاه بااشاره به ظرفیت های گردشگری این استان گفت: باید یاری کنیم تا کرمانشاه به صندلی واقعی خود در گردشگری برسد.

خبرنگاران کرمانشاه باید به صندلی واقعی خود در گردشگری برسد

راهنمایی حاتمی روز شنبه در ملاقات با فعالان عرصه توریستی باتاکید بر شناساندن بیشتر کرمانشاه به عنوان یکی از مولفه های انگیزشی برای توسعه صنعت توریسم گفت: بدون شک کرمانشاه یکی از ظرفیت های کمتر شناخته شده توریستی کشور است که باید با برنامه ریزی و همکاری بین دولت و بخش خصوصی این نقیصه رفع گردد تا کرمانشاه به صندلی واقعی خود در زمینه جذب توریست برسد.

وی اضافه نمود: ظرفیت های توریستی کرمانشاه به گونه ای است که از لحاظ تعداد آثار و کیفیت آثار از استان های برجسته کشور و هم طراز اصفهان و فارس است و حتی در زمینه بوم گردی نیز هیچ دست کمی از یزد ندارد اما نتوانسته ایم آن را آنگونه که شایسته است معرفی کنیم و در اینجا نقش تورها و راهنماهای توریستی در معرفی این استان بسیار مهم و تاثیرگذار است.

معاون استاندار کرمانشاه حضور راهنماها و آژانس دارهای مطرح کشور و نیز عکاسان مطرح بین المللی در حوزه توریستی در کرمانشاه را فرصتی مغتنم در تقویت اقتصاد توریستی استان ذکر کرد و بیان داشت: توریستی امروز به عنوان یک صنعت درآمدزا در دنیا شناخته شده است و جاذبه های توریستی این استان در کنار فرهنگ والای مردم آن می تواند در اقتصاد کرمانشاه تاثیراتی مثبتی بگذارد و امیدوارم برگزاری این تور باعث شناسایی بیشتر قابلیت های توریستی استان بگردد و ما هم به عنوان نمایندگان دولت هرگونه حمایتی که لازم باشد را انجام خواهیم داد.

استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 34 شهر و 2 هزار و 595 روستا، دارای بیش از چهار هزار و 200 اثر تاریخی شناسایی شده است.

27 هتل، سه هتل آپارتمان، 19 مهمانپذیر، هفت سفره خانه، 15 واحد پذیرایی بین راهی منفرد، 17 رستوران بین راهی، 14 مجتمع توریستی، حدود 20 اقامتگاه بوم گردی، 50 خانه مسافر دارای مجوز موقت در سطح استان کرمانشاه وجود دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مرداد 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1380

به "خبرنگاران کرمانشاه باید به صندلی واقعی خود در گردشگری برسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرمانشاه باید به صندلی واقعی خود در گردشگری برسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید