خبرنگاران 50 طرح ویژه انرژی در برق منطقه ای باختر جریان دارد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، اراک - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت برق منطقه ای باختر گفت: 50 طرح ویژه انرژی و برق رسانی در محدوده خدمات رسانی سه استان مرکزی، همدان و لرستان جریان دارد که اتمام این طرح ها آثار مطلوبی بر ظرفیت برق رسانی و خدمات این حوزه دارد.

خبرنگاران 50 طرح ویژه انرژی در برق منطقه ای باختر جریان دارد

فرهاد شبیهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: 15 مورد از این طرح ها با اعتباری بالغ بر 14 هزار میلیارد ریال در برق منطقه ای باختر استان مرکزی در دست اجرا است.

وی ادامه داد: طرح های برق رسانی استان مرکزی 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و در صورت بهره برداری از آن ها، یک هزار و 150 مگاولت آمپر به ظرفیت این انتقال برق این استان اضافه کرده می گردد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای باختر اعلام کرد: طرح های انتقال برق استان مرکزی شامل 450 کیلومتر مدار خط، 2 پست 400 کیلوولت و هفت پست فوق توزیع 63 کیلوولت هستند.

شبیهی گفت: افزایش ظرفیت برق در شهرک ها و نواحی صنعتی در شهرهای اراک، ساوه، زرندیه و شازند و تامین احتیاج مصرف خانگی از مهمترین اهداف اجرای 15 طرح انتقال برق در این استان است.

حوزه برق منطقه ای باختر سه استان همدان، لرستان و مرکزی با 77 هزار کیلومتر مربع مساحت، پنج میلیون نفر جمعیت و 2 میلیون مشترک را در بر می گیرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1690

به "خبرنگاران 50 طرح ویژه انرژی در برق منطقه ای باختر جریان دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 50 طرح ویژه انرژی در برق منطقه ای باختر جریان دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید