دستورالعمل خدمات پیامک انبوه اضطراری تصویب شد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، این دستورالعمل در جلسه شماره 292 کمیسیون تنظیم مقررات و در راستای اجرای بند 3-2 مصوبه شماره 270 این کمیسیون به تصویب رسید.

دستورالعمل خدمات پیامک انبوه اضطراری تصویب شد

بر مبنای این دستورالعمل، پیامکهای انبوه اضطراری فقط در شرایط بحران، مطابق تعریف سازمان مدیریت بحران کشور یا شرایط اضطرار که تنها شامل موارد مرتبط با امنیت ملی است، قابل ارسال خواهد بود.

با توجه به اینکه اطلاع رسانی وقوع بحران در سطح ملی بر عهده وزیر کشور و در استان ها و شهرستان ها بر عهده استاندار و فرماندار است، محتوای پیامکی تائید شده توسط مراجع مذکور، در سطح ملی توسط کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران کشور که در وزارت ارتباطات مستقر است و نیز در سطح استان و شهرستان ها توسط کارگروه استانی مدیریت بحران، به ارائه نمایندگان خدمات ارتباطی ابلاغ می گردد.

بر اساس این مصوبه، اطلاع رسانی و محتوای پیامکی موارد مرتبط با اضطرار باید با تائید مراجع ذی صلاح مشخص شده توسط شورای عالی امنیت ملی انجام گردد. این موارد توسط سازمان تنظیم مقررات به ارائه نمایندگان خدمات ابلاغ می گردد.

همچنین مطابق این مصوبه، ارائه نمایندگان خدمات ارتباطی موظف هستند در چارچوب ابلاغ کارگروه های ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران، نسبت به ارسال به موقع پیامک های انبوه اضطراری اقدام نمایند.

علاوه بر این، این نکته مورد تأکید است که پیامک اضطراری باید جنبه فوری داشته باشد و متن پیامک تا حد ممکن، مختصر و صرفاً دربرگیرنده اطلاعات ضروری باشد.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات این مصوبه را در 9 ماده به تصویب رسانده و تأکید نموده است که این مقررات برای ارسال پیامک های سریع نیز لازم الاجرا است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 687

به "دستورالعمل خدمات پیامک انبوه اضطراری تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل خدمات پیامک انبوه اضطراری تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید