رزمایش ناوگان دریایی روسیه در عمق اقیانوس آرام

به گزارش تور ارمنستان ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفا ع روسیه گفت کشتی های جنگی ناوگان پاسیفیک این کشور همراه با پشتیبانی هوایی نیروی دریایی، مشغول انجام رزمایش در بخش مرکزی اقیانوس آرام هستند.

رزمایش ناوگان دریایی روسیه در عمق اقیانوس آرام

وزیر دفاع روسیه گفت: تعداد 20 فروند شناورهای جنگی، زیردریایی و شناورهای پشتیبانی در این مانور نظامی در منطقه ها دور دریایی حضور دارند. برای اولین بار در تاریخ معاصر ناوگان پاسیفیک روسیه، این رزمایش در محدوده مرکزی اقیانوس آرام برگزار می گردد.

وی ادامه داد: دو گروه از کشتی های ناوگان پاسیفیک که در حال اجرا عملیات در حدود 2500 مایلی جنوب شرقی جزایر کوریل هستند، ماموریت کشف، مقابله و شلیک موشک به ناو هواپیمابر گروه ضربت دشمن فرضی را به انجام رساندند.

وزیر دفاع روسیه بعلاوه گفت: طی این رزمایش، پشتیبانی هوایی نیروی دریایی پیروز به انجام ماموریت جستجو و رهگیری زیردریایی های دشمن فرضی شد و تا به امروز شش فروند هواپیمای ضد زیردریایی ایلیوشین ایل -38 و ایل -38 n دو به دو به دریای اختسک و اقیانوس آرام اعزام شده اند.

به گزارش خبرنگاران، حدود یک هفته پیش، دریادار کنستانیتن کابانتسف فرمانده ناوگروه روسی پریموریه فلوتیلا از استقرار کشتی ها و شناورهای این کشور در اقیانوس آرام برای انجام رزمایش نظامی خبر داده بود.

بعلاوه وزارت دفاع روسیه هم اعلام نموده بود که به نام بخشی از تمرینات، نیروهای ناوگروه اقیانوس آرام در حال تمرین قابلیت فرمان و کنترل نیروهای ضربت ترکیبی در عملیات هایی با فاصله زیاد از پایگاه های دریایی مادر هستند.

رزمایش روسیه بعد از شروع رزمایش نظامی آمریکا در اقیانوس آرام انجام می گردد و این در حالی است که آمریکا و روسیه هیچکدام مدت زمان رزمایش خود را اعلام ننموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2103

به "رزمایش ناوگان دریایی روسیه در عمق اقیانوس آرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش ناوگان دریایی روسیه در عمق اقیانوس آرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید