رند پال خواهان خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه شد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، فارس نوشت: رند پال سناتور جمهوری خواه کنگره آمریکا با انتقاد از ادامه حضور نظامیان آمریکایی در شمال سوریه به بهانه حفاظت از میادین نفتی، خواهان خروج تمام نظامیان این کشور از سوریه شده است.

رند پال خواهان خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه شد

یکی از متحدان هم حزبی دونالد ترامپ در مجلس سنای آمریکا از رئیس جمهور این کشور خواست که به حرف های لیندسی گراهام سناتور ارشد جمهوری خواه و همچنین چاک شومر رهبر اقلیت سناتورهای دموکرات درباره باقی ماندن نظامیان آمریکایی در سوریه گوش ندهد.

رند پال، نماینده مردم ایالت کنتاکی در مجلس سنای آمریکا که بارها از مواضع ترامپ درباره لزوم پایان دادن به حضور نظامی واشنگتن در جنگ های بی پایان خاورمیانه دفاع نموده است، از تصمیم اعلامی اخیر پنتاگون برای باقی ماندن نظامیان آمریکایی در مناطق شرقی سوریه انتقاد نموده است.

پیشتر لیندسی گراهام، عضو جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا از کوشش ارتش برای تدوین طرحی جهت آنچه به ادعای او محافظت از نفت در سوریه خوانده شده، خبر داده بود. این سناتور حامی دونالد ترامپ مدعی شد که این طرح همچنین به دنبال جلوگیری از قدرت دریافت مجدد داعش در سوریه است.

رند پال سناتور جمهوری خواه آمریکایی در انتقاد از مواضع گراهام و دیگر حامیان باقی ماندن نظامیان آمریکایی در سوریه، پیامی توئیتری نوشته و از ترامپ خواسته به حضور نظامی آمریکا در این کشور پایان دهد.

او نوشت: اگر شما خواستار پایان دادن به جنگ های پایان ناپذیر هستید، باید واقعا از این جنگ ها خارج شوید. حفاظت کردن آمریکا از (چاه های) نفت در سوریه، تنها سبب طولانی شدن جنگ (در سوریه) و سوق دادن کُردها به درگیری با (بشار) اسد خواهد شد.

پال خطاب به ترامپ اضافه کرد: آقای رئیس جمهور! به حرف های لیندسی گراهام، چاک شومر (رهبر اقلیت سناتورهای دموکرات) و دیگرانی که برای مدت های بسیار طولانی اشتباه نموده اند، گوش ندهید.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 819

به "رند پال خواهان خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رند پال خواهان خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید