ریاض با نگرانی منتظر انتشار گزارش سیا درباره خاشقجی است

به گزارش تور ارمنستان ارزان، در حالی که یک سابت آمریکایی پیش بینی نموده گزارش اطلاعاتی آمریکا درباره قتل جمال خاشقجی فردا منتشر گردد، عربستان با نگرانی زیاد منتظر انتشار گزارش سیا درباره دست داشتن محمد بن سلمان در عملیات ترور این روزنامه نگار منتقد است.

ریاض با نگرانی منتظر انتشار گزارش سیا درباره خاشقجی است

به گزارش خبرنگاران، روزنامه رأی الیوم در گزارشی در این باره نوشت: عربستان و دنیا منتظر انتشار گزارش کاخ سفید درباره دست داشتن محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در جنایت ترور جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی هستند و در صورتی که به عنوان مغز متفکر در عملیات ترور خاشقجی متهم گردد، به معنای سرانجام حیات سیاسی او است.

کاخ سفید اخیرا از تصمیم انتشار گزارش آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) درباره ترور خاشقجی در اکتبر 2018 اطلاع داد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا این گزارش را محرمانه نموده و کنگره را در جریان آن نگذاشت.

دولت جدید آمریکا به رهبری جو بایدن، رئیس جمهور این کشور معتقد است که محمد بن سلمان از یکسو دستور ترور خاشقجی را داده و از سوی دیگر دنیا را به چالش کشید و محاکمه صوری انجام داد و شخصیت هایی مثل سعود القحطانی، مشاور سابق خود را از دست داشتن در جنایت تبرئه کرد.

کاخ سفید طی روزهای آینده گزارش مذکور را منتشر خواهد نمود و پرونده ای قضایی برای ولیعهد عربستان به عنوان متهم اصلی و مغز متفکر عملیات ترور تشکیل خواهد شد.

با توجه به اینکه خاشقجی کارت اقامت در آمریکا داشته و مشمول حمایت قضایی بوده است، دستگاه قضایی آمریکا تحقیقات جنایی را علیه ولیعهد شروع خواهد نمود.

دستگاه قضایی آمریکا در این صورت احتمالا حکم بازداشت محمد بن سلمان را صادر خواهد نمود و مثل رئیس جمهور اسبق پاناما ممنوع السفر خواهد شد.

محافل سیاسی آمریکا معتقدند که بایدن به وسیله انتشار گزارش میخواهد محمد بن سلمان را به ترک قدرت وادار کند؛ چراکه به عقیده بایدن محمد بن سلمان در عرصه سیاست یک ماجراجو است و منطقه را به شرایط بدی می کشاند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1867

به "ریاض با نگرانی منتظر انتشار گزارش سیا درباره خاشقجی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاض با نگرانی منتظر انتشار گزارش سیا درباره خاشقجی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید