سازمان ملل: تلاش های صلح مبتنی بر حفظ نظام و قانون اساسی افغانستان باشد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در مخالفت با طرح آمریکا برای ایجاد دولت انتقالی در افغانستان گفت که در تلاش های صلح باید به دولت و ساختارهای نظام افغانستان احترام گذاشته شود.

سازمان ملل: تلاش های صلح مبتنی بر حفظ نظام و قانون اساسی افغانستان باشد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، دبورا لیونز نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل برای تسریع تلاش های صلح و دیدار با تیم مذاکراتی افغانستان به قطر سفر کرده است.

در دیدار لیونز با هیئت مذاکره کننده افغانستان بر ضرورت حفظ و تقویت اجماع ملی و بین المللی در فرایند صلح افغانستان و نقش اساسی سازمان ملل تاکید شد.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل گفت که این سازمان در جریان فرایند صلح افغانستان به طور منظم حضور خواهد داشت تا این فرایند را از نزدیک مشاهده کند و از سرعت و پیشرفت آن اطمینان حاصل کند.

وی با اشاره به این که فرایند صلح یک فرایند زمانگیر است و باید از فرصت ایجادشده به نحو درست استفاده شود، اظهارداشت که اقدامات ما نباید فرایند فعلی مذاکرات صلح را با کُندی روبرو کند و یا به اعتبار آن صدمه بزند.

لیونز با اشاره به تلاش های آمریکا برای ایجاد یک دولت انتقالی در افغانستان نیز گفت: تلاش های جامعه جهانی در راستای تأمین صلح در افغانستان باید همسو بوده و به دولت و ساختارهای نظام، قانون اساسی و مردم افغانستان در این فرایند احترام گذاشته شود.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان همچنین شرح داد که نتیجه تلاش ها و اقدامات جمعی جامعه جهانی درباره صلح باید مطابق با خواست و تامین کننده منافع مردم افغانستان و ثبات در این کشور باشد .

لیونز افزایش سطح خشونت ها در افغانستان را نگران کننده خواند و با تاکید بر تامین آتش بس، بار دیگر از همکاری همه جانبه سازمان ملل در حمایت از فرایند صلح افغانستان اطمینان داد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1904

به "سازمان ملل: تلاش های صلح مبتنی بر حفظ نظام و قانون اساسی افغانستان باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: تلاش های صلح مبتنی بر حفظ نظام و قانون اساسی افغانستان باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید