سفر هیئت دیپلماتیک ایران به افغانستان برای آنالیز حادثه مرزی

به گزارش تور ارمنستان ارزان، وزارت خارجه افغانستان اعلام نمود که معاون وزارت خارجه ایران در رأس یک هیئت دیپلماتیک برای آنالیز حادثه مرزی به افغانستان سفر خواهد نمود.

سفر هیئت دیپلماتیک ایران به افغانستان برای آنالیز حادثه مرزی

بهترین تجربه سفر را با bestcanadatours.com تجربه کنید و با مجری مستقیم بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، وزارت خارجه افغانستان در بیانیه ای اظهار داشت که برای تحقیقات همه جانبه درباره حادثه مرزی اخیر در امتداد مرز مشترک افغانستان و ایران یک هیئت عالیرتبه دیپلماتیک از ایران به کابل سفر خواهد نمود.

بیانیه می افزاید که محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه ایران در رأس این هیئت واقع شده است و هیئت مذکور در تحقیق درباره حادثه مرزی با طرف افغانستان همکاری و اشتراک خواهد داشت.

وزارت خارجه افغانستان همچنین تاکید نمود که سفر هیئت عالیرتبه وزارت خارجه ایران به کابل و تحقیق مشترک بر روی اسناد و مدارک حادثه می تواند به تنویر جزئیات آن، اخذ تصمیمات بعدی توسط دو دولت و جلوگیری از تکرار حوادث مشابه در آینده مساعدت نماید.

لازم به ذکر است که چند روز پیش وزارت خارجه ایران با درخواست دولت افغانستان برای ایجاد هیئت مشترک جهت آنالیز حادثه اخیر مرزی جواب مثبت داد و این هیئت تحقیقات خود را در محل حادثه شروع می نماید.

وزارت خارجه افغانستان با اعلام این خبر همچنین ابراز امیدواری نموده بود که نتایج حاصل از تحقیقات مشترک سبب تأمین عدالت گردد.

پیش از تشکیل هیئت مشترک، مرزبانی نیروی انتظامی ایران، ادعاها مبنی بر بازداشت و شکنجه مهاجران غیرقانونی افغانستانی در مرز ایران و افغانستان را تکذیب نموده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1366

به "سفر هیئت دیپلماتیک ایران به افغانستان برای آنالیز حادثه مرزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر هیئت دیپلماتیک ایران به افغانستان برای آنالیز حادثه مرزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید