سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر افتتاح شد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر عصر روز شنبه (18 بهمن ماه) با حضور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل هنرهای تجسمی افتتاح شد.

سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر افتتاح شد

به گزارش خبرنگاران، عصر امروز با افتتاح بخش طوبای زرین در موسسه فرهنگی و هنری صبا، سیزدهمین جشنواره تجسمی فجر رسما کلید خورد.

در این مراسم که با حضور سید مجتبی حسینی (معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، هادی مظفری (مدیرکل هنرهای تجسمی)، شورای سیاستگذاری و داوران این جشنواره و هنرمندان بخش طوبای زرین همراه بود، 1000 اثر هنری در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت.

مجتبی حسینی در سخنانی در این مراسم گفت: با توجه به اینکه خودم را یک هنرجوی هنرهای تجسمی می دانم و آشنایی با هنرهای تجسمی دارم و سال ها است که آثار را دنبال می کنم، به این نتیجه رسیده ام که جشنواره هنرهای تجسمی فجر از امسال وارد مرحله جدیدی شده است.

او ادامه داد: کیفیت و کمیت آثار این دوره و نگاه آمایشی به شرکت کنندگان گواهی می دهد که دوره جدیدی در این جشنواره آغاز شده است و امیدوارم در سال های آینده استمرار پیدا کند.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در این بخش از نمایشگاه با آثار کم نظیر و فوق العاده خوب از نسل جوان رو به رو هستیم. از هنرمندانی که تنها دو دهه از عمرشان گذشته آثاری می توان دید که بسیار تاثیرگذار است و این دستاورد را باید تبریک گفت؛ البته این اقدامی است که از سه ـ چهار سال پیش آغاز شده است اما امسال ثمر این نهال کاشته شده را می توانیم ببینیم.

او در سرانجام ابراز امیدواری کرد که با رعایت شیوه نامه های بازدید از اماکن هنری که در این جشنواره رعایت می شود، امکان بازدید از آثار هنرمندان برای مخاطبان این عرصه فراهم شود.

روز یکشنبه (19 بهمن ماه) ساعت 16، افتتاحیه بخش چاپ دستی و در تاریخ 20 بهمن ماه ساعت 16 هم افتتاح بخش ستارگان تجسمی در همین مکان برپا می شود.

سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر تا 30 بهمن ماه به کار خود ادامه می دهد و بازدید از نمایشگاه این جشنواره به صورت حضوری با رعایت پروتکل ها از ساعت 10 تا 18 هر روز و همچنین مجازی در دسترس است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1821

به "سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید