ظریف: آمریکا باید به اجرای تعهداتش در برجام بازگردد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، به گزارش خبرنگاران، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بر بازگشت آمریکا به اجرای تعهداتش در توافق هسته ای ایران موسوم به برجام تاکید نمود.

ظریف: آمریکا باید به اجرای تعهداتش در برجام بازگردد

محمد جواد ظریف در گفتگوی اختصاصی با شبکه سی ان ان گفت: دولت آمریکا باید به برجام بازگردد و ایران آماده خواهد بود فوراً به این اقدام پاسخ دهد. در اینجا زمان مطرح نیست بلکه موضوع این است که آیا دولت جدید آمریکا می خواهد از سیاست های شکست خورده دولت ترامپ پیروی کند یا خیر.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون سازوکار احتمالی مبنی بر اینکه کدام طرف ابتدا باید به برجام بازگردد، اضافه نمود: می توان سازوکاری برای همزمانی یا هماهنگی در این خصوص داشت.

ظریف اضافه نمود: هماهنگ کننده اتحادیه اروپا در کمیسیون مشترک می تواند بازگشت ایران و آمریکا را به توافق هسته ای تنظیم نماید و امکان دارد سازوکاری برای هماهنگی و همگام سازی اقدامات ایران و آمریکا برای بازگشت به توافق هسته ای ایجاد گردد.

وزیر خارجه ایران با بیان اینکه اگر طرفی حق معین شرط و شروط برای اجرای برجام را داشته باشد، ایران است نه آمریکا، ادامه داد: شروطی که واشنگتن از آنها برای بازگشت به توافق هسته ای سخن می گوید، هیچ معنایی ندارد.

ظریف تاکید نمود: ما برای حفظ و اجرای توافق هسته ای جدی هستیم و از اراده سیاسی کافی برخوداریم. دولت جو بایدن هنوز ساز و کار و نحوه بازگشت به توافق هسته ای را معین نکرده است، در حالی که آنها زمان زیادی ندارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1835

به "ظریف: آمریکا باید به اجرای تعهداتش در برجام بازگردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: آمریکا باید به اجرای تعهداتش در برجام بازگردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید