عربستان کارت هوشمند حج صادر کرد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، به نقل از رویترز، عربستان اولین کارت هوشمند حج تمتع را برای این دوره از حج صادر نموده است. این کارت کلیه خدمات مورد احتیاج زائر مانند ورود به اقامتگاه ها، استفاده از وسایل حمل و نقل، ورود به هتل ها و پرداخت به وسیله دستگاه های خودپرداز را پوشش می دهد.

عربستان کارت هوشمند حج صادر کرد

شاهزاده خالد الفیصل مشاور خادمین مکه مکرمه و مدینه منوره و رئیس کمیته حج در کنار معاون خود شاهزاده بدر بن سلطان بر تهیه و صدور این کارت نظارت دارند.

شاهزاده خالد الفیصل بعلاوه با حضور در کنار عبدالفتاح مشاط معاون وزیر حج و عمره عربستان از 8 هزار اتوبوس حمل و نقل تازه برای ورود و خروج حجاج به مکه رونمایی کرد.

فرماندار شهر مکه مکرمه هم در مورد صدور کارت های هوشمند حج اظهار داشت این کارت ویژگی های منحصر به فردی دارد و می توان با آن موقعیت زائران را فهمید، زمان ورود و خروج آن ها را به اقامتگاه ها آنالیز و حجاج گمشده را با آن پیدا کرد!

پیشتر وزارت حج عربستان اعلام نموده بود در سایه ادامه همه گیری کرونا در دنیا و ظهور جهش های تازه این ویروس، افراد مجاز برای شرکت در انجام مناسک حج سال 1442 هجری قمری تنها شهروندان و افراد مقیم داخل عربستان هستند که تعداد آن ها هم تنها 60 هزار حاجی خواهد بود.

وزارت حج عربستان سعودی در ادامه بر لزوم آنکه شرایط سلامتی افرادی که مایل به انجام مناسک حج هستند، می بایستی به شکلی باشد که دارای بیماری های مزمن نبوده، سنی ما بین 18 تا 65 سال داشته باشند و واکسن کرونا را زده باشند، تأکید کرد.

باشگاه خبرنگاران

منبع: گردشبان
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2083

به "عربستان کارت هوشمند حج صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان کارت هوشمند حج صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید