قیمت نفت به 40 دلار افزایش یافت، بازار نفت در انتظار نتیجه انتخابات آمریکا

به گزارش تور ارمنستان ارزان، با اعلام کاهش ذخایر نفت آمریکا، قیمت نفت به 40 دلار در هر بشکه رسید، اما بازار پرنوسان در انتظار نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست.

قیمت نفت به 40 دلار افزایش یافت، بازار نفت در انتظار نتیجه انتخابات آمریکا

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، به نقل از رویترز، پس از اینکه آمارهای صنعتی نشان داد ذخایر نفت آمریکا به شدت کاهش یافته، قیمت نفت افزایش یافت اما معاملات پرنوسان بود زیرا نتیجه انتخابات ریاست جمهوری هنوز تعیین نیست.

هر بشکه نفت برنت با 23 سنت افزایش 39.94 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 17 سنت افزایش 37.83 دلار معامله شد. نفت برنت به 40 و WTI به 38 دلار هم رسیده بودند.

قیمت نفت در هفته گذشته به علت شدت دریافت همه گیری ویروس کرونا و اعمال محدودیت های بیشتر که به چشم انداز تقاضا صدمه می زند، کاهش یافت. قیمت نفت در سه روز گذشته، تقریبا آن کاهش قیمت ها را در آستانه انتخابات امریکا جبران نموده است.

موسسه آمریکن پترولیوم اظهار داشت ذخایر نفت خام آمریکا هفته گذشته به شدت کاهش یافته درحالی که ذخایر بنزین افزایش یافته است. ذخایر نفت 8 میلیون بشکه کم شده و به 487 میلیون بشکه رسیده است.

محدودیت های بیشتر می تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت نفت گردد همچنانکه در ایتالیا، نروژ و مجارستان، محدودیت ها بیشتر شده است. انگلیس، فرانسه و کشورهای دیگر هم محدودیت هایی اعمالکردند.

منابع مطلع گفتند اوپک پلاس در حال آنالیز کاهش بیشتر فراوری برای سال آینده هستند تا از تقویت قیمت ها حمایت نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1649

به "قیمت نفت به 40 دلار افزایش یافت، بازار نفت در انتظار نتیجه انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت به 40 دلار افزایش یافت، بازار نفت در انتظار نتیجه انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید