ماجرای یک قتل تکان دهنده؛ درخواست مردی که رقیب عشقی اش را کشت

به گزارش تور ارمنستان ارزان، پسری که رقیب عشقی اش را به قتل رسانده و در مرحله اجرای حکم پیروز به جلب رضایت اولیای دم شده بود، از دادگاه درخواست یاری کرد.

ماجرای یک قتل تکان دهنده؛ درخواست مردی که رقیب عشقی اش را کشت

به گزارش شرق، پرونده این رقابت عشقی خونین سه سال قبل به جریان افتاد و همسایه های مردی به نام سینا به پلیس گزارش دادند جسد این مرد تنها در خانه رها شده است. آنالیز های مأموران نشان داد سینا قربانی یک قتل انتقام جویانه شده است و احتمالا فردی که او را به قتل رسانده، دعوای شدیدی با مقتول داشته است.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی تحقیقات در این زمینه شروع شد و پلیس فهمید سینا با دختری به نام لاله رابطه داشته است. وقتی لاله مورد بازپرسی نهاده شد، سرنخ مهمی را به مأموران داد. او گفت: من مدتی بود با سینا رابطه داشتم و می خواستم با او ازدواج کنم، اما خواستگار قبلی ام که میثم نام دارد، متوجه شد و درگیری هایی بین آن ها به وجود آمد. میثم چند باری سینا را به مرگ تهدید نموده بود و ممکن است او عامل این قتل باشد.

زمانی که پلیس میثم را بازداشت کرد، او به قتل سینا اعتراف کرد و گفت: من نمی خواستم سینا را بکشم. او روی من چاقو کشید و این قتل رخ داد. متهم گفت: مدتی بود که من و لاله با هم دوست بودیم و رابطه داشتیم؛ اما یک باره لاله به من گفت دیگر نمی خواهد با من رابطه داشته باشد. گفتم هر وقت بگوید من آماده ام با او ازدواج کنم، اما قبول نکرد و گفت دیگر دوست ندارد من را ببیند. متوجه شدم پای فرد دیگری وسط است. وقتی بیشتر تحقیق کردم، متوجه شدم سینا وارد زندگی ما شده است. به سینا گفتم پایش را از زندگی من بیرون بکشد، اما توجهی نکرد. او گفت لاله تو را نمی خواهد. تو حق نداری ما را اذیت کنی. مدتی بعد از این ماجرا فهمیدم سینا همسر و فرزند دارد و این موضوع را به لاله نگفته است. وقتی من به لاله گفتم او زن و بچه دارد، حرفم را باور نکرد. متهم ادامه داد: روز حادثه با مقتول قرار گذاشتم تا با او صحبت کنم. وقتی وارد خانه اش شدم، جروبحث ما بالا گرفت و من به او گفتم موضوع را به زنش می گویم. وقتی سینا دید من در تصمیم خود جدی هستم، چاقو کشید و به سمتم حمله کرد که من هم به سمت او حمله کردم و او را زدم. بعد از خانه خارج شدم. پرونده بعد از تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده ابتدا اولیای دم در صندلی حاضر و خواهان صدور حکم قصاص شدند. سپس لاله به عنوان آگاه مورد تحقیق نهاده شد. او گفت: من و میثم از وقتی که بچه بودیم، همدیگر را می شناختیم و وقتی نوجوان شدیم، به هم علاقه پیدا کردیم. وقتی عظیم شدیم، میثم رفتارش عوض شد. او کار هایی می کرد که اعتماد به نفس من گرفته می شد.

میثم مدام من را تحقیر می کرد و حرف هایی می زد که باعث می شد فکر کنم هیچ مردی از من خوشش نمی آید و من دختر زشت و بی خاصیتی هستم و تنها کسی که من را تحمل می نماید، میثم است. تا اینکه با سینا آشنا شدم و سینا به من ابراز محبت کرد. او رفتاری برعکس رفتار میثم داشت و خیلی محترم با من صحبت می کرد و باعث می شد اعتماد به نفس داشته باشم. تا اینکه یک روز به میثم گفتم دیگر نمی خواهم با او رابطه داشته باشم و بهتر است دنبال فرد دیگری باشد. میثم که دید من در این تصمیم جدی هستم، رفتارش کلا عوض شد. او گفت من را دوست دارد و هر کاری می نموده، اشتباه بوده است. قول داد دیگر کار های گذشته را انجام ندهد، اما من دیگر از او دل کنده بودم. میثم چند بار تهدید کرد که سینا را می کشد. این موضوع را به سینا هم گفته بود؛ اما سینا جدی نگرفت. تا اینکه بالاخره کار خودش را کرد. این دختر گفت: من نمی دانستم سینا زن و بچه دارد. او چیزی در این باره به من نگفته بود. چون او تنها زندگی می کرد، من حرفش را باور کردم.

بعد از این دختر، متهم در صندلی نهاده شد. او اتهام را قبول کرد و گفت: سال های زیادی بود که با لاله دوست بودم و ممکن است گاهی هم دعوا نموده باشیم؛ اما من او را دوست داشتم و خودش هم این موضوع را می داند. وقتی فهمیدم من را رها نموده و سراغ مرد دیگری رفته، گفتم حاضرم با او ازدواج کنم، اما قبول نکرد. متوجه شدم سینا وعده های زیادی به او داده و دروغ هم گفته است. سعی کردم به لاله بگویم او دروغ می گوید، ولی حرفم را باور نمی کرد تا اینکه با سینا قرار گذاشتم که بگویم اگر دست از سر لاله و رابطه ما برندارد، من موضوع را به همسرش می گویم. آنجا بود که با هم درگیر شدیم و او به سمت من حمله کرد و من که از شدت عصبانیت متوجه رفتار خودم نبودم، او را با ضربات چاقو زدم و بعد سرش را بریدم. بعد از گفته های متهم و وکیل مدافع او هیئت قضات وارد شور شدند و متهم را به قصاص محکوم کردند. رأی صادره مورد اعتراض متهم نهاده شد؛ اما در دیوان عالی کشور به تأیید رسید.

زمان اجرای حکم فرا رسید و اولیای دم قبل از اجرای حکم اعلام گذشت کردند و خواهان دیه شدند. متهم نیز قبول کرد، اما نتوانست دیه را بپردازد. متهم بعد از مدتی درخواست تقسیط دیه را کرد. با ارسال درخواست او به دادگاه میثم یک بار دیگر در برابر قضات نهاده شد و گفت: من قبول کردم دیه را بدهم؛ اما نتوانستم همه آن را تهیه کنم. حاضر هستم همه پس اندازم را بدهم و بعد که از زندان آزاد شدم، کار کنم و به صورت قسطی دیه را هر ماه بپردازم؛ ضمن اینکه درخواست تخفیف در مجازات را هم دارم. بعد از گفته های متهم قضات برای تصمیم گیری در این زمینه وارد شور شدند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1677

به "ماجرای یک قتل تکان دهنده؛ درخواست مردی که رقیب عشقی اش را کشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای یک قتل تکان دهنده؛ درخواست مردی که رقیب عشقی اش را کشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید