متحدان مادورو 91 درصد کرسی&zwnjهای مجلس ونزوئلا را کسب کردند

به گزارش تور ارمنستان ارزان، بر اساس نتایج جدید انتشار یافته در پایگاه اطلاع رسانی شورای ملی انتخاباتی ونزوئلا، متحدان نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور در انتخابات یکشنبه گذشته 91 درصد از کرسی های مجلس را به دست آورده اند.

متحدان مادورو 91 درصد کرسی&zwnjهای مجلس ونزوئلا را کسب کردند

به نقل از رویترز ، آمار اعلام شده از سوی شورای ملی انتخاباتی ونزوئلا نشان می دهد که نامزدهای حزب حاکم سوسیالیست و احزاب متحد آن پیروز شده اند 253 کرسی از مجموع 277 کرسی مجلس این کشور را به دست آورند. حزب مخالف موسوم به اقدام دمکراتیک که اکنون از سوی سایر مخالفان به همسویی با دولت متهم شده ، 11 کرسی به دست آورده است.

خوان گوایدو رهبر مخالفان و رئیس کنونی مجلس از همفکران خود خواسته که در جلسه مشورتی در روز 12 دسامبر (شنبه 22 آذر) شرکت نمایند و در حال زمینه سازی برای مطرح کردن درخواست های مردمی به منظور رد نتیجه انتخابات مجلسی این کشور است. مادورو می گوید که گوایدو دست نشانده آمریکا است و شرایط مالی ونزوئلا هم ناشی از تحریم های واشنگتن است.

این درحالی است که پیروزی حزب سوسیالیست در انتخابات مجلسی ونزوئلا ، ادعاهای گوایدو در مورد ریاست جمهوری را مخدوش نموده و طرح های آمریکا برای ونزوئلا را هم با تردید بیشتری رو به رو نموده است. در همین حال ، انریکه کاپریلس از چهره های سیاسی مخالفان که دو بار هم نامزد ریاست جمهوری مخالفان دولت بوده، دیروز (چهارشنبه) در گفت وگو با یک رسانه انگلیسی (BBC) خواهان انتها کار دولت به اصطلاح انتقالی تشکیل شده توسط گوایدو در سال 2019 با حمایت آمریکا شد.

کاپریلس گفت: دولت جدید (به ریاست بایدن در آمریکا) باید درک کند که این طرح به نتیجه نرسیده و ادامه طرح دولت موقت (برای ونزوئلا) ممکن نیست.

وی همچنین از طرح بعضی نمایندگان کنونی مجلس برای ادعای ادامه مسئولیت خود به عنوان نماینده پس از شکست در انتخابات هم انتقاد کرد . دوره کاری پنج ساله نمایندگان فعلی مجلس ونزوئلا روز 5 ژانویه به انتها خواهد رسید . در همین حال بعضی نمایندگان مخالف در مجلس به وسیله رسانه های اجتماعی به حمایت از گوایدو پرداخته اند.

برگزاری انتخابات مجلسی ونزوئلا که از ماه ها قبل محل مناقشه مخالفان داخلی و خارجی این کشور بود، واکنش های جهانی مثبت و منفی بسیاری از رد مشروعیت و ادعای تقلب تا تایید شفافیت و به رسمیت شناختن نتایج این رویداد سیاسی را به همراه داشته است.

برزیل، کلمبیا، کانادا و شیلی از جمله کشورهایی هستند که نسبت به ونزوئلا موضع مخالف داشته و نتایج انتخابات این کشور را به رسمیت نمی شناسند، در حالیکه دولت کوبا از متحدان ونزوئلا و از کشورهای مغضوب آمریکا با انتشار بیانیه ای پیروزی حزب سوسیالیست را به دولت مادورو تبریک گفت.

دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا که از ماه ها قبل در کوشش بوده تا در بالاترین سطح از نظارت، هرگونه ادعای تقلب در انتخابات از سوی مخالفان داخلی و خارجی را منتفی کند، از اتحادیه اروپا نیز دعوت کرد تا به عنوان ناظر، فرایند رای گیری انتخابات مجلس این کشور را رصد کند. با این وجود جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با رد این درخواست، از ونزوئلا خواهان به تعویق افتادن انتخابات شد. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1717

به "متحدان مادورو 91 درصد کرسی&zwnjهای مجلس ونزوئلا را کسب کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متحدان مادورو 91 درصد کرسی&zwnjهای مجلس ونزوئلا را کسب کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید