معاون وزیر ارتباطات اطلاع داد: کاهش قیمت مکالمات خارجی تا حد زیادی مربوط به مسائل ارزی است

به گزارش تور ارمنستان ارزان، عباسی شاهکوه گفت: شرکت های مخابراتی خصوصی می توانند قیمت های بهتری را برای مکالمات خارجی به مشترکان ارائه نمایند.

معاون وزیر ارتباطات اطلاع داد: کاهش قیمت مکالمات خارجی تا حد زیادی مربوط به مسائل ارزی است

به گزارش ، صادق عباسی شاهکوه مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان این که شرکت های بخش خصوصی می توانند با انعطاف پذیری بیش تری کار نمایند و قراردادهای بهتری با خارجی ها ببندند، گفت: اگر آن ها بتوانند قیمت های مناسب تری بگیرند، ممکن است بتوانند تخفیفی به مردم بدهند.

وی با اشاره به تصمیم برای برطرف انحصار زیرساخت از مکالمات بین الملل اظهار کرد: برنامه ای بود که وزیر ارتباطات از سال گذشته گفت که ما بخش ترافیک تلفنی بین المللی را در اختیار اپراتورها قرار دهیم. البته حالا هم بخشی از این ترافیک در اختیار غیرزیرساخت و بخش خصوصی است اما با برنامه جدید بنا داریم تمامی این انتقال ترافیک را در اختیار اپراتورها قرار دهیم.

وی با بیان این که طرح هایی برای برداشتن این انحصار ارائه شده بود، اضافه نمود: با توجه به مسائل ارزی پیش آمده و از آنجاکه این مساله تا حد زیادی مربوط به مسائل ارزی هست، زیرا ترافیک خارجی پرداخت یا مبادلات ارزی دارد و ممکن است بخش خصوصی را مقداری دچار مشکل کند، مقداری تاخیر کردیم که جوانب این مساله آنالیز گردد. اکنون طرح نهایی آماده است که اگر در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب برسد، اجرایش می کنیم.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره نحوه برطرف انحصار شرح داد: الان وضعیت اپراتورها به این شکل است که ترافیک تلفنی را از مردم جمع آوری می نمایند و به زیرساخت تحویل می دهند که به خارج حمل کند و این قسمت باید انجام گردد و همیشه خواهد بود، زیرا بنا به دلایل قانونی، این ترافیک حتما باید از مسیر زیرساخت عبور کند. اما در حال حاضر قرارداد با شرکت های خارجی را هم انجام می دهیم و اکنون می خواهیم این بخش را به اپراتورها واگذار کنیم.

عباسی شاهکوه در ادامه اظهار کرد: در مدلی که ارائه دادیم و درصورتی که تصویب آن نهایی و اجرایی گردد، اپراتورها قرارداد را خودشان می بندند و هزینه و درآمد هم مربوط به خودشان می گردد و تنها باید هزینه های مربوط به زیرساخت را پرداخت نمایند تا ما ترافیکشان را عبور دهیم و دیگر درگیر قرارداد بین اپراتورهای داخلی و خارجی نباشیم.

وی در پاسخ به این که این موضوع چه تاثیری بر درآمد اپراتورها دارد، گفت: به هر حال ما یک شرکت دولتی هستیم و آن ها، شرکت های بخش خصوصی هستند و امکان دارد با انعطاف پذیری بیش تری کار نمایند و قراردادهای بهتری با خارجی ها ببندند. اگر آن ها بتوانند قیمت های مناسب تری بگیرند، ممکن است بتوانند تخفیفی به مردم بدهند و درآمدی را که بخشی از آن را به ما می دهند، خودشان کسب می نمایند و متناسب با آن عمل نموده و محتمل است بتوانند بهتر کار نمایند.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت هم چنین گفت: هر اپراتور مجاز که از سازمان تنظیم مقررات ارتباطات مجوز دارد و می تواند به مردم شماره بدهد که دو صفر را بگیرند و با خارج از کشور ارتباط برقرار نمایند، این اختیار را خواهند داشت. ما نیز این آزادی عمل را به این اپراتورها می دهیم که اگر آن ها توانایی اش را داشته باشند، بتوانند بهتر از ما به مردم سرویس دهند.

شرکت ارتباطات زیرساخت ایران قصد دارد سرویس مکالمات بین الملل را از انحصار خود خارج نموده و ارائه خدمات مکالمات تلفنی بین الملل را به اپراتورهای ارتباطی و شرکت های خصوصی واگذار کند تا از طرفی تصدی شرکت ارتباطات زیرساخت در این حوزه کاهش و هم چنین درآمد اپراتورها افزایش یابد.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 31 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 365

به "معاون وزیر ارتباطات اطلاع داد: کاهش قیمت مکالمات خارجی تا حد زیادی مربوط به مسائل ارزی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزیر ارتباطات اطلاع داد: کاهش قیمت مکالمات خارجی تا حد زیادی مربوط به مسائل ارزی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید