نمکی: مفتخریم 115 پروژه در استان کشور را افتتاح کنیم، اورژانس ریلی شروع به کار کرد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، وزیر بهداشت گفت: امروز مفتخریم 115 پروژه در استان کشور را افتتاح کنیم تا در خدمت مردم قرار گیرد؛ یکی از زیباترین کارهایی که امروز مورد بهره برداری قرار می گیرد، اورژانس ریلی است.

نمکی: مفتخریم 115 پروژه در استان کشور را افتتاح کنیم، اورژانس ریلی شروع به کار کرد

به گزارش گروه اجتماعی تور ارمنستان ارزان، سعید نمکی وزیر بهداشت در مراسم افتتاح همزمان 115 پروژه سازمان اورژانس کشور به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید، گفت: وقتی کسی دچار بیماری می گردد اولین جایی که به آن متوسل می گردد تلفن 115 اورژانس کشور است و مردم به این مجموعه نفیس اعتماد و اطمینان دارند؛ اورژانس کشور به خصوص پس از تشکیل سازمان اورژانس دچار تحولات عظیمی شد که من از همین جا از رئیس سازمان اورژانس کشور و کارکنان این سازمان تشکر می کنم.

وی اضافه کرد: از زمان قبل شیوع کرونا و در زمان شیوع بیماری، اورژانس کشور یکی از مطمئن ترین و کارآمدترین تکیه گاه های ما در نظام سلامت بود، هست و خواهد بود؛ زمانی که 57 نفر از هموطنان را به عنوان دانشجو از ووهان چین به کشور منتقل کردیم، علی رغم وحشت ویروس کرونا نیرو های اورژانس آن ها را تحویل گرفتند و در مجموعه مورد نظر قرنطینه و از آن ها مراقبت کردند.

وزیر بهداشت ادامه داد: رئیس سازمان اورژانس، پس از اعلام اولین موارد کرونا در قم حضور پیدا کرد؛ من برای تک تک بیماران در این مدت غصه خوردم و یکی از بزرگترین غصه هایم ابتلای فرمانده اورژانس کشور به بیماری کرونا بود.

وی با گرامیداشت یاد شهدای اورژانس کشور، گفت: به تمام شهدای سلامت به خصوص چهار شهید اورژانس درود می فرستم و امیدوارم خداوند این شهیدان را با حضرت ابا عبدالله (ع) سرور سالار شهیدان محشور کند.

وزیر بهداشت با اشاره به خدمات طلایی اورژانس به بیماران سکته مغزی و قلبی، اضافه کرد: امروز مفتخریم 115 پروژه در استان کشور را افتتاح کنیم تا در خدمت مردم قرار گیرد؛ یکی از زیباترین کار هایی که امروز مورد بهره برداری قرار می گیرد، اورژانس ریلی است؛ درگذشته اورژانس هوایی داشتیم، اورژانس دریایی نیز در حال فعالیت است و امروز گام افتتاح اورژانس ریلی کشور را برداشتیم.

نمکی گفت: افتخار داریم برای اولین بار بانوان را عنوان اورژانس زنان کشور تربیت کنیم؛ یکی از غصه های من این بود که اگر یکی از بانوان در محل کار دچار بیماری گردد و نیازمند یاری بانوان باشد، ممکن است با مشکل روبرو گردد که از این پس تکنسین های خانم به آن ها یاری خواهند کرد.

وی توضیح داد: اولین دوره تربیت تکنسین های خانم شروع خواهد شد و امیدواریم در آینده تعداد بیشتری را تربیت کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: تعداد آمبولانس ها و اتوبوس آمبولانس های ما رو به افزایش است. از ظرفیت اتوبوس آمبولانس و آمبولانس استفاده کردیم و در اربعین، زائران اربعین را با آن ها جابجا کردیم و امیدوارم با کوشش شبانه روزی نیرو های اورژانس شاهد افتتاح بیشتر مراکز خدمتگزاری اورژانس کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1510

به "نمکی: مفتخریم 115 پروژه در استان کشور را افتتاح کنیم، اورژانس ریلی شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمکی: مفتخریم 115 پروژه در استان کشور را افتتاح کنیم، اورژانس ریلی شروع به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید