نوع نو ویروس کرونا از راه رسید

به گزارش تور ارمنستان ارزان، سازمان بهداشت جهانی اعلام نمود که بر نوع جدیدی از ویروس کرونا موسوم به مو (Mu) نظارت می نماید، این نوع کرونا اولین بار در ماه ژانویه در کلمبیا شناسایی شد.

نوع نو ویروس کرونا از راه رسید

به گزارش ایسنا، سازمان بهداشت جهانی روز سه شنبه در اعلامیه هفتگی همه گیری خود گفت: Mu که از نظر علمی با نام B.1.621 شناخته می گردد، به اسم نوع مورد توجه طبقه بندی شده است.

این سازمان ادامه داد: این نوع کرونا جهش هایی دارد که خطر مقاومت به واکسن ها را نشان می دهد و تاکید نمود که برای درک بهتر آن به مطالعات بیشتری احتیاج است.

در این اعلامیه آمده است: نوع Mu دارای صور با جهش های مختلف است که نشان دهنده ویژگی بالقوه فرار ایمنی است.

نگرانی های گسترده ای در خصوص ظهور جهش های نو ویروس وجود دارد، زیرا نرخ عفونت در سطح جهانی در حال افزایش است و نوع بسیار قابل انتقال دلتا به ویژه در میان افراد واکسینه نشده و در مناطقی که اقدامات ضدویروس کاهش یافته رو به رشد است.

همه ویروس ها ازجمله سارس-کوو-2 (SARS-CoV-2) که باعث کووید -19 می گردد، با گذشت زمان جهش می یابند و بیشتر جهش ها بر خواص ویروس تاثیر کمی دارند یا هیچ تاثیری ندارند، اما جهش های خاصی می توانند بر خواص یک ویروس تاثیر داشته باشند و بر سهولت انتشار آن، شدت بیماری ایجاد شده و مقاومت آن در برابر واکسن ها، دارو ها و سایر اقدامات متقابل تاثیر بگذارند.

سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر چهار نوع نگران کننده کووید-19 ازجمله آلفا (Alpha) در 193 کشور و دلتا (Delta) در 170 کشور را شناسایی نموده است.

بعلاوه این سازمان پنج نوع ازجمله Mu را اعلام نموده است که باید تحت نظارت باشند.

این ویروس پس از شناسایی در کلمبیا در سایر کشور های آمریکای جنوبی و در اروپا مشاهده شده است.

WHO بیان کرد که شیوع جهانی آن در بین موارد متوالی زیر 0.1 درصد و در کلمبیا، این مقدار 39 درصد است.

منبع: فرارو
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2128

به "نوع نو ویروس کرونا از راه رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوع نو ویروس کرونا از راه رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید