هشدار رئیس جمهور ایتالیا نسبت به برگزاری انتخابات زودهنگام

خبرنگاران: رئیس جمهور ایتالیا امروز چهارشنبه به سیاستمداران این کشور نسبت به برگزاری انتخابات زودهنگام هشدار داد و گفت: بی ثباتی به شدت ایتالیا را تهدید می نماید.

هشدار رئیس جمهور ایتالیا نسبت به برگزاری انتخابات زودهنگام

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز؛ جورجو ناپولیتانو رئیس جمهور ایتالیا امروز چهارشنبه پیش از رای اعتماد مجلس به دولت، هشدار داد: سیاستمداران ایتالیایی نباید زمینه لازم برای برگزاری انتخابات زودهنگام را فراهم نمایند چرا که ادامه بی ثباتی و نااطمینانی به ضرر ایتالیا خواهد بود.

احزاب مختلف سیاسی ایتالیا هنوز برای خاتمه دادن به بن بست سیاسی این کشور که پس از انتخابات فوریه به وجود آمده به توافق نهایی نرسیده اند.

رئیس جمهور 88 ساله ایتالیا در نامه ای به روزنامه کوریر دلاسرا تاکید نمود: رئیس جمهور این وظیفه را دارد تا به احزاب سیاسی نسبت به خطرات جدی که ایتالیا را تهدید می نماید؛ هشدار دهد...ادامه وضعیت موجود موجب بی ثباتی و نااطمینانی بیشتر در فضای سیایسی ایتالیا خواهد شد.

وی توضیح داد: به نظر من مراجعه به انتخابات زودهنگام خطرناک ترین آفت بر ضد فضای سیاسی ایتالیا به شمار می رود. ایتالیا از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون 64 دولت داشته و این نشانگر بی ثباتی شدید سیاسی این کشور است.

ناپولیتانو که عدم تمایل خود را برای ادامه فعالیت به عنوان رئیس جمهور ایتالیا برای یک دوره جدید اعلام نموده است، بارها تاکید نموده که از قدرت و اعتبارش برای دفاع و حمایت از دولت انریکو لتا نخست وزیر ایتالیا استفاده خواهد نمود.

منبع: تسنیم
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 31 شهریور 1398 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 585

به "هشدار رئیس جمهور ایتالیا نسبت به برگزاری انتخابات زودهنگام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار رئیس جمهور ایتالیا نسبت به برگزاری انتخابات زودهنگام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید