وزیر دفاع آمریکا: چین اولویت اول و روسیه، اولویت دوم ماست

به گزارش تور ارمنستان ارزان، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در یک اندیشکده ضمن تکرار اتهام زنی های واشنگتن علیه پکن و مسکو خاطرنشان کرد، چین و روسیه به ترتیب اولویت های اول و دوم پنتاگون در دنیا هستند.

وزیر دفاع آمریکا: چین اولویت اول و روسیه، اولویت دوم ماست

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور ارمنستان ارزان، وزیر دفاع آمریکا (رئیس پنتاگون) ضمن حضور در نشست اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا و سخنرانی در آن مدعی شد، پکن و مسکو حاکمیت کشورهای کوچک و همسایگان خود را نقض و قوانین بین المللی را نقض می نمایند.

به گزارش روزنامه ساوت چاینا مرنینگ پُست، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در ادامه لفاظی های تند اخیر خود علیه چین و روسیه، این بار در نشست شورای روابط خارجی آمریکا مستقر در نیویورک گفت: امروز، نظم قانون محور بین المللی که آمریکا و متحدانش به سختی برای ایجاد آن کوشش کردند، مورد آزمون قرار گرفته است.

او که پیش از این در مناسبت ها و سخنرانی های مختلف، مهم ترین اولویت وزارت دفاع آمریکا در دنیا را مقابله با تهدیدات چین و روسیه خوانده است، در سخنرانی برای این اندیشکده گفته است: اکنون، در درجه اول چین و در درجه دوم روسیه، اولویت های اصلی وزارت دفاع (آمریکا) است.

وزیر دفاع آمریکا مدعی شد: هر دوی این کشورها (چین و روسیه) به سرعت در حال نوسازی کردن نیروهای مسلحشان و توسعه توانمندی ها در حوزه های فضا و سایبر هستند و به لطف تقویت توان ارتش هایشان جسورتر شده اند. پکن و مسکو نه تنها در حال نقض حاکمیت کشورهای کوچک تر هستند بلکه به منظور سودجویی خودشان در کوشش برای تضعیف قوانین و هنجارهای بین المللی هم هستند.

وی اضافه کرد: کوشش های وقیحانه چین برای ارعاب کشورهای کوچک تر و اعمال ادعاهای دریایی نامشروع، همسایگانش را تهدید و ثبات بازارهای منطقه را تضعیف می نماید و ریسک فقر را افزایش می دهد.

به ادعای اسپر، اقدامات چین در دریای چین جنوبی حاکی از عدم مراعات کردن هنجارهای موجود بین المللی و نقض وضع موجود در منطقه است.

مارک اسپر پیشتر هم در یک سخنرانی در مورد تهدیدات دنیای که واشنگتن با آن روبرو است، چین و روسیه را تهدیدات اصلی خوانده بود و در ضمن اتهام زنی های بی سندی علیه ایران مطرح نموده بود.

وزیر دفاع آمریکا در حالی این حرف ها را مطرح نموده که دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور بامداد امروز شنبه از مرحله نخست توافق تجاری با چین و لغو تعرفه هایی که قرار بود از روز یکشنبه بر 160 میلیارد دلار از کالاهای چینی وضع گردد، اطلاع داد (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 834

به "وزیر دفاع آمریکا: چین اولویت اول و روسیه، اولویت دوم ماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا: چین اولویت اول و روسیه، اولویت دوم ماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید