وقوع تیراندازی در اعتراضات میانمار، 2 نفر زخمی شدند

به گزارش تور ارمنستان ارزان، به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری فرانسه در خبری فوری از وقوع تیراندازی در اعتراضات امروز میانمار گزارش داد.

وقوع تیراندازی در اعتراضات میانمار، 2 نفر زخمی شدند

اعتراضات مردمی به حکومت نظامیان در میانمار همچنان ادامه دارد. این اعتراضات بعد از اقدام نظامیان در انجام کودتا و کنار زدن دولت این کشور و بازداشت اعضای بلند پایه آن شروع شده اند.

ارتش میانمار روز یکم فوریه امسال با اجرای یک کودتا دولت غیررسمی آنگ سان سو چی را از قدرت برکنار کرد. ایالات متحده در واکنش به این کودتا، تحریم هایی علیه سران ارتش میانمار وضع کرد و از سایر کشورها خواست تا تدابیر مشابهی را علیه این کشور آسیایی اتخاذ نمایند.

در پی این کودتا، بعضی از کشورها اقدام به اعمال تحریم علیه فرماندهان نظامی میانمار نموده اند.

وزارت خارجه آمریکا نیز در بیانیه ای خاطرنشان کرد که آنتونی بلینکن وزیر خارجه این کشور و همتایانش از کشورهای هند، ژاپن و استرالیا روز پنج شنبه برای نخستین بار از زمان شروع به کار دولت جو بایدن یک نشست مجازی برگزار کردند و در آن پیرامون شرایط در میانمار، کووید -19، اقلیم، و همچنین موضوعات ارضی و دریانوردی منطقه ایندوپاسیفیک مصاحبه و رایزنی کردند.

وزارت خارجه آمریکا همچنین خاطرنشان کرد که بلینکن و همتایانش در خصوص مقابله با تروریسم، مقابله با دروغ پراکنی، امنیت دریانوردی و همچنین احتیاج فوری به اعاده دولت دموکراتیک و منتخب در برمه (میانمار) مصاحبه کردند.

طبق این بیانیه، وزرای خارجه این گروه چهارگانه بر اولویت تقویت تاب آوری دموکراسی در این منطقه تأکید کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1885

به "وقوع تیراندازی در اعتراضات میانمار، 2 نفر زخمی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقوع تیراندازی در اعتراضات میانمار، 2 نفر زخمی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید