پوتین: انتشار اخبار جعلی درباره شیوع کرونا در روسیه منشأ خارجی دارد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، رئیس جمهور روسیه ضمن محکوم کردن کوشش های خارجی برای انتشار اخبار جعلی در این کشور در ارتباط با بیماری کرونا، از دولت خواست از اطلاع رسانی صحیح به شهروندان اطمینان یابد.

پوتین: انتشار اخبار جعلی درباره شیوع کرونا در روسیه منشأ خارجی دارد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل تور ارمنستان ارزان، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از انتشار اخبار جعلی درباره شیوع کرونا در این کشور انتقاد کرد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، پوتین روز چهارشنبه گفت انتشار اخبار جعلی درباره شیوع کرونا در روسیه از خارج از این کشور و با هدف هراس افکنی صورت می گیرد.

رئیس جمهور روسیه اضافه نمود، دولت باید اطمینان یابد درخصوص شرایط شیوع این بیماری، به طور صحیحی به شهروندان اطلاع رسانی می گردد.

از زمان انتشار بیماری کووید-19 در دنیا، بعضی از کشورهای غربی کوشش نموده اند از آن به عنوان ابزاری سیاسی علیه رقبای خود استفاده نمایند.

در مقایسه با تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در چین، تعداد بسیار کمی در کشورهای دیگر به کروناویروس جدید که اخیرا توسط سازمان بهداشت دنیای به عنوان یک شرایط اضطراری دنیای اعلام شده، گرفتار آمدند. اما میلیون ها نفر از مردم دنیا در معرض اطلاعات غلط، شایعه ها و حتی هراس افکنی درباره این ویروس قرار گرفته اند. این اشاعه ترس و نگرانی از این ویروس را شاید بتوان کروناهراسی نام گذاری کرد.

روزنامه گاردین به شایعه پراکنی و کروناهراسی در رسانه های جریان اصلی انگلیس پرداخته و شرح داد: نیمی از 10 لینک پر اشتراک از اخبارهای کروناویروس به زبان انگلیسی در فیسبوک طی ماه ژانویه، مبالغه آمیز، هراس افکنانه و در بعضی موارد مقالات گمراه نماینده بودند... یکی از این مقالات آشکارا گمراه نماینده، مطلب روزنامه دیلی میل بود که می گفت شیوع کروناویرس به دلیل خوردن سوپ خفاش توسط مردم چین بود که 96 هزار بار در فیسبوک به اشتراک گذاشته شد.

شیوع این ویروس در آلمان نیز باعث شده که مردم با نگرانی برای خرید ماسک و مواد ضد عفونی نماینده به داروخانه ها هجوم برده و ذخایر این تجهیزات بهداشتی را با کمبود روبرو نمایند.

همچنین به دنبال مرگ دومین آمریکایی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا و ترس شهروندان این کشور و هجوم به فروشگاه ها برای خریدن ماسک، مقامات بهداشت این کشور مدام از شهروندان آمریکایی می خواهند از خرید ماسک جز موارد ضروری اجتناب ورزند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1176

به "پوتین: انتشار اخبار جعلی درباره شیوع کرونا در روسیه منشأ خارجی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: انتشار اخبار جعلی درباره شیوع کرونا در روسیه منشأ خارجی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید