پیش بینی نخست وزیر اسبق انگلیس درباره وقوع یک بحران اقتصادی جدید

به گزارش تور ارمنستان ارزان، گوردون براون نخست زیر اسبق انگلیس در مصاحبه با روزنامه گاردین عنوان داشت که دنیا آرام آرام به سوی یک بحران اقتصادی می رود چرا که دولت ها نتوانستند بر بحران سال 2008 به صورت ریشه ای چیره شوند و عوامل اصلی پیدایش این بحران همچنان زمینه ساز بحران های جدیدتر خواهند شد.

پیش بینی نخست وزیر اسبق انگلیس درباره وقوع یک بحران اقتصادی جدید

گوردون براون یکی از رهبران پیشین حزب کارگر انگلیس در مصاحبه با روزنامه گاردین می گوید: خطر بحران اقتصادی نزدیک است چرا که آرام آرام جهانی را نظاره می کنیم که رهبران ضعیف و متزلزل آن را اداره می نمایند. جهانی شدن اقتصاد نشان داده است که نمی تواند راه چاره درستی برای حل بحران های اقتصادی بدهد چرا که در این سیستم کنترل و نظارت بر ورود و خروج سرمایه امکانپذیر نخواهد بود.

براون در ادامه گفت: در زمان بحران 10 سال پیش تنها توانستیم بر مسائل سطحی و کوچک ناشی از بحران فایق شویم و نهایتا هیچگاه نتوانستیم به ریشه اصلی مسائل حمله کنیم و آنها را از بین ببریم.

به گفته نخست وزیر پیشین بریتانیا در سال های 2007 تا 2010 آن چنان که باید و شاید مقصران اصلی بحران اقتصادی سال 2008، یعنی بانکداران، مجازات نشدند.

به گفته براون در سال 2008 همکاری بین کشورهای بحران زده بیشتر بود و امروز همکاری بین این کشورها به دلیل تنش ها و گرایش های محافظه کارانه و ملی گرایانه بسیار کم اثرتر است و این موضوع می تواند روبرو با بحران جدید اقتصادی را تلخ تر از پیش بینی ها کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 186

به "پیش بینی نخست وزیر اسبق انگلیس درباره وقوع یک بحران اقتصادی جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی نخست وزیر اسبق انگلیس درباره وقوع یک بحران اقتصادی جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید