پیش بینی CMHC از کاهش 18 درصدی بهای مسکن در کانادا

به گزارش تور ارمنستان ارزان، مهمترین نهاد فدرال در زمینه املاک طی گزارشی از ضرورت تغییر تعهدات اعطای وام مسکن بخاطر ریسک کاهش شدید قیمت مسکن و افزایش میزان بدهی اطلاع داد.

پیش بینی CMHC از کاهش 18 درصدی بهای مسکن در کانادا

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

اوان سیدل مدیر اجرایی Canada Mortgage & Housing Corp که برای ادای توضیحاتی در مقابل کمیته دارایی مجلس عوام در اتاوا حضور یافته بود ، در این مورد گفت : ترکیب بدهی فراوان وام مسکن به همراه کاهش ارزش ملک و افزایش بیکاری می تواند در بلند مدت برای ثبات اقتصاد کانادا خطرناک باشد وپرداخت یک پنجم کل وامهای مسکن در سطح کانادا در صورت عدم بهبود شرایط مالی کشور ممکن است به تعویق بیافتد. بنابراین ما باید در تعهدات اخذ شده تجدید نظر کنیم تا بتوانیم خودمان را با شرایط جدید بازار وفق دهیم.

درحال حاضر کانادا با دو شوک همزمان مالی دست و پنجه نرم می نماید. از یک سو بخش عمده ای از اقتصاد کشور بخاطر همه گیری ویروس کرونا به حال تعطیل درآمده و از سوی دیگر بهای نفت سقوط تاریخی داشته و این مسئله به بیکاری دست کم سه میلیون نفر منجر شده است . اقتصاد کانادا در سه ماهه دوم سال جاری 42 درصد کوچکتر شده است . با چنین شرایطی ، CMHC پیش بینی می نماید ظرف یک سال آینده بهای مسکن در کانادا بین 9 تا 18 درصد کاهش یابد. در صورتی که فردی برای اولین بار خانه ای به بهای 300 هزار دلار با 5 درصد پیش پرداخت خریده باشد ، با کاهش 10 درصدی بهای مسکن ضرری 45 هزار دلاری را متحمل خواهد شد . اما اگر ده درصد پیش پرداخت داشته باشد ، ضرر کمتری را در بازار متحمل خواهد شد.

توقف فعالیت های مالی باعث شده تا 12 درصد از وام گیرندگان مسکن ، پرداخت اقساط خود را به تاخیر بیاندازند و CMHC پیش بینی می نماید این آمار تا سپتامبر به 20 درصد برسد. در همین حال میزان بدهی خانوار کانادایی به درآمد خالص داخلی تا سپتامبر به 130 درصد خواهد رسید در حالیکه این میزان قبل از بحران اخیر 99 درصد بود.

در همین حال میزان بدهی خانوارها به درآمد قابل خرج که تا قبل از بحران مالی اخیر 176 درصد بود ، با آغاز سال 2021 از 200 درصد عبور خواهد نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بازار مسکن ونکوور با شماره تلفن 6045001010 تماس بگیرید

منبع: ایرونی ها
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1521

به "پیش بینی CMHC از کاهش 18 درصدی بهای مسکن در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی CMHC از کاهش 18 درصدی بهای مسکن در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید