گسترش آتش سوزی در کانادا به تخلیه کامل یک شهر 80 هزار نفری منجر شد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، پیشروی آتش سوزی در قلب منطقه استخراج نفت کانادا در ایالت آلبرتای این کشور، مقامات را به تخلیه کامل ساکنان یک شهر 80 هزار نفری وادار کرد.

گسترش آتش سوزی در کانادا به تخلیه کامل یک شهر 80 هزار نفری منجر شد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل تور ارمنستان ارزان به نقل از رویترز، گسترش آتش سوزی در شهر فورت مک کوری کانادا طی شب گذشته مقامات را به تخلیه سریع جمعیت 80 هزار نفری این شهر از ترس ادامه وزش بادهای گرم و گسترش بیش از پیش شعله های آتش واداشت.

گزارش ها حاکی از این است که تا نیمه شب گذشته حدود 44 هزار تن از ساکنان این شهر فرار نموده به گونه ای که جاده های مواصلاتی با ترافیک سنگینی روبرو شده اند. ایالت آلبرتا کانادا نیز در پی وخیم تر شدن اوضاع درخواست دریافت یاری های نظامی برای کنترل آتش سوزی کرد.

بریان جین، رهبر حزب مخالف مجلس محلی ایالت آلبرتا نیز گفت: من نگران این هستم که بخش بزرگی از شهر زادگاه من امشب گرفتار آتش سوزی گردد و به کام شعله های آتش برود. وی همچنین گفت که شهر زادگاه وی اولین نقطه بر سر راه این آتش سوزی قرار گرفته است.

آتش سوزی در قلب منطقه نفت خیز کانادا روز یکشنبه و از نواحی جنوب شرقی شهر فورت مک کوری کانادا شروع شد و بر اثر وزش باد به سرعت به سمت این شهر گسترش یافت.

داربی آلن، رئیس واحد آتش نشانی شهر فورت مک کوری خاطرنشان کرد که این آتش سوزی تاکنون منجر به نابودی یک محله مسکونی در جنوب شرقی این شهر شده است و بخش های دیگری از این شهر نیز به شدت آسیب دیده و یا در معرض تهدید قرار گرفته اند.

همچنین شعله های آتش به طور موقت جهت خروجی اصلی شهر از سمت جنوب شرقی که شامل بزرگراه شماره 83 است را مسدود کرد و باعث شد که ساکنان، شهر را به سمت نقاط شمالی آن و به سوی اردوگاه های سکونتی مراکز استخراج نفت ترک نمایند.

راشل نوتلی، سروزیر ایالت آلبرتا نیز در سخنانی عنوان داشت که تخلیه این میزان جمعیت از یک شهر، بزرگترین مورد از نوع خود در تاریخ این ایالت است.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مرداد 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 602

به "گسترش آتش سوزی در کانادا به تخلیه کامل یک شهر 80 هزار نفری منجر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش آتش سوزی در کانادا به تخلیه کامل یک شهر 80 هزار نفری منجر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید