تصویر پانورامیک ماهواره تس از قسمتی جنوبی آسمان

به گزارش تور ارمنستان ارزان به نقل از دیجیتال ترندز، به تازگی تصویری پانورامیک از جنوب آسمان منتشر شده که ماهواره سیاره یاب ناسا(TESS) آن را رصد نموده است.

تصویر پانورامیک ماهواره تس از قسمتی جنوبی آسمان

عکس مذکور از 13 بخش تشکیل شده که جمع آوری اطلاعات لازم برای هرکدام از آنها حدود یک ماه طول کشیده است. در کل 208 تصویر در کنار یکدیگر قرار گرفتند تا کل قسمت جنوبی آسمان را نشان دهند. خط های سیاه رنگ در تصویر در حقیقت فاصله میان ردیاب های سیستم دوربین TESS هستند.

تقریبا در وسط این عکس از بالا به پایین می توان نور درخشان کهکشان راه شیری را مشاهده کرد. از آنجا که این کهکشان به شکل یک صفحه است، شبیه یک نوار سفید و باریک دیده می گردد. در این تصویر همچنین سحابی اوریون و همینطور ابرهای بزرگ ماژلانیک دیده می شوند.

اتان کراوس یکی از محققان برنامه فوق دکترای ناسا بخش های مختلف این تصویر را در مرکز فضایی گدارد کنار هم قرار داده است. او در این باره می گوید:برای تحلیل اطلاعات TESS روی ستارگان و سیارات به طور همزمان تمرکز می گردد. اما می خواستم یک گام عقب تر بردارم و همه چیز را یکبار هایلایت کنم. در حقیقت می خواستم روی چشم انداز خارق العاده TESS از کل آسمان تمرکز کنم.

ماهواره TESS با استفاده از ابزارهای مختلف سیارات خارج از منطقه شمسی را رصد می نماید. این ماهواره در نخستین سال فعالیت خود حدود 20 سیاره خارج از منظومه شمسی را رصد کرد. همچنین TESS تاکنون بیش از 20 ترابایت اطلاعات را جمع آوری نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 866

به "تصویر پانورامیک ماهواره تس از قسمتی جنوبی آسمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویر پانورامیک ماهواره تس از قسمتی جنوبی آسمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید