خبرنگاران واکسیناسیون حدود 20 هزار نفر از سالمندان و معلولان بهزیستی

به گزارش تور ارمنستان ارزان، تهران- خبرنگاران- مدیرکل توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی کشور گفت: جمع کل واکسن تزریق شده در تمام مراکز اعم از مراکز سالمندان و مراکز افراد دارای معلولیت، 19 هزار و 632 نفر معادل 27.6 درصد کل افراد در مراکز بهزیستی است.

خبرنگاران واکسیناسیون حدود 20 هزار نفر از سالمندان و معلولان بهزیستی

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، مصطفی سراج روز چهارشنبه در فایل صوتی با اشاره به اینکه حدود 51 هزار نفر اعم از سالمندان، افراد دارای معلولیت جسمی، حرکتی، هوشی، رشد و اختلال روان در مراکز شبانه روزی مقیم هستند، اضافه نمود: آخرین آمار واکسیناسیون تا روز گذشته سه شنبه چهاردهم اردیبهشت ماه حاکی از آن است که جمع تزریق برای سالمندان و پرسنل مراکز سالمندان 15 هزار و 516 نفر یعنی حدود 74 درصد و جمع تزریق برای سایر گروه ها اعم از افراد دارای معلولیت و افراد دارای اختلال روان و پرسنل اینگونه مراکز به چهار هزار و 116 نفر یعنی حدود 8.2 درصد بالغ می گردد.

وی با بیان اینکه افرادی که دوز مرحله دوم را دریافت کردند، بالغ بر 11 هزار و 158 نفر می شوند، اضافه نمود: در مقایسه با عملکرد استان ها، بیشترین میزان واکسیناسیون به ترتیب مربوط به استان های یزد با 47.3 درصد، استان تهران 46.1 درصد، استان سمنان 39.7 درصد و استان گیلان 33.1 درصد است. البته در استان تهران سه دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران و شهیدبهشتی این ماموریت را برعهده دارند.

مدیرکل توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: کمترین عملکرد مربوط به استان گلستان با 3.8 درصد، خراسان شمالی 6.8 درصد، چهارمحال و بختیاری 8.6 درصد و استان فارس حدود 10 درصد است.

سراج توضیح داد: همانند هفته قبل رشد روزانه یک درصد را شاهد هستیم و اگر با همین شرایط واکسیناسیون ادامه پیدا کند 70 روز آینده طول خواهد کشید تا واکسیناسیون به اتمام برسد و این مساله واقعا جای تامل دارد.

وی با قدردانی ویژه از دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بعد از دانشگاه های علوم پزشکی مشهد و ایران بیشترین افراد تحت پوشش در مراکز توانبخشی و مراقبتی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی تهران است که تا به امروز بیش از هفتاد درصد افراد واکسن را دریافت کردند. این آمار در دانشگاه علوم پزشکی ایران به 33 درصد و در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 35 درصد و در دانشگاه علوم پزشکی مشهد 21.3 درصد است. آمار بالای دانشگاه علوم پزشکی تهران نشان دهنده همکاری نزدیک این دانشگاه با مراکز مراقبتی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1997

به "خبرنگاران واکسیناسیون حدود 20 هزار نفر از سالمندان و معلولان بهزیستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واکسیناسیون حدود 20 هزار نفر از سالمندان و معلولان بهزیستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید