دانشگاه های برتر آسیا در رتبه بندی کیو اس معرفی شدند

به گزارش تور ارمنستان ارزان، نظام رتبه بندی کیو اس دانشگاه های برتر 18 کشور آسیا در سال 2022 را معرفی کرد.

دانشگاه های برتر آسیا در رتبه بندی کیو اس معرفی شدند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، رتبه بندی دنیای کیو اس (QS) لیست بهترین دانشگاه های آسیا در سال 2022 را منتشر کرد.

روش شناسی رتبه بندی آسیایی کیو اس (QS) از 9 شاخص اصلی آنالیز معروفیت دانشگاه (30 درصد)، ارزیابی کارفرمایان (10 درصد)، نسبت عضو هیات علمی به دانشجو (20 درصد)، استناد ها به ازای اعضای هیات علمی (15 درصد)، دانشجویان بین المللی (2.5 درصد)، هیات علمی بین المللی (2.5 درصد)، نسبت تبادلات دانشجویی در سطح داخلی (2.5 درصد) و نسبت تبادلات دانشجویی در سطح بین المللی (2.5 درصد) استفاده می نماید.

دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) برای چهارمین سال متوالی در صدر نهاده شد. این دانشگاه به علت معروفیت علمی، نسبت اعضای هیئت علمی بین المللی و اندازه همکاری تحقیقاتی خود با مؤسسات در سراسر دنیا و معروفیت در بین کارفرمایان بین المللی بالاترین امتیاز را دریافت کرد.

دانشگاه پکن به طور قابل توجهی صندلی خود را پنج رتبه افزایش داده و از رتبه هفتم در سال 2021 به رتبه دوم در سال 2022 دست یافته است. این دانشگاه برای معروفیت علمی، رتبه بندی در بین کارفرمایان و نسبت دانشجویان شرکت کننده در برنامه های تبادل دانشگاهی نمرات عالی دریافت کرد.

رتبه سوم مشترک سال جاری متعلق به دانشگاه فنی نانیانگ در سنگاپور و دانشگاه هنگ کنگ است که هر دو در بخش اساتید بین المللی و نسبت دانشجویان مبادله ورودی و خروجی امتیاز عالی دریافت نموده اند. این دو دانشگاه در نسبت اساتید دارای مدرک دکتری متفاوت هستند و دانشگاه فناوری نانیانگ برای این شاخص امتیاز 59.5 و دانشگاه هنگ کنگ 96.4 را کسب نموده است.

دانشگاه شینهوا (Tsinghua) چین سال جاری در صندلی پنجم نهاده شده و نسبت به سال قبل سه پله سقوط نموده است.

در رتبه بندی سال جاری، دانشگاه ژجیانگ و دانشگاه فودان چین در رتبه های ششم و هفتم قرار دارند که هر دو به علت معروفیت خود در بین کارفرمایان، امتیاز 99.1 را دریافت نموده اند و برای اعضای هیئت علمی بین المللی و نسبت دانشجویان مبادله ورودی، امتیاز عالی دریافت نموده اند.

دانشگاه مالایا مالزی، سال جاری با یک رتبه صعود به رتبه هشتم، امتیاز بالایی را برای شبکه تحقیقاتی بین المللی خود دریافت کرد. در صندلی نهم سال جاری دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ و دانشگاه جیائو تونگ شانگ های در صندلی دهم قرار دارند.

دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ برای چندین معیار از جمله تبادل خروجی و ورودی، هیئت علمی بین المللی و تعداد استنادات در هر دانشکده، نمرات عالی دریافت کرد و دانشگاه جیائو تونگ شانگ های امتیاز بالای 98.7 در معروفیت کارفرما و 98 برای تبادل ورودی دریافت کرد.

10 دانشگاه برتر آسیا در رتبه بندی کیو اس سال 2022:

1) دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) (سنگاپور)

2) دانشگاه پکن (چین)

3) دانشگاه فنی نانیانگ (NTU) (سنگاپور)

4) دانشگاه هنگ کنگ (هنگ کنگ)

5) دانشگاه شینهوا (Tsinghua) (چین)

6) دانشگاه ژجیانگ (Zhejiang) (چین)

7) دانشگاه فودان (چین)

8) دانشگاه مالایا (مالزی)

9) دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ (هنگ کنگ)

10) دانشگاه جیائو تونگ شانگ های (Shanghai Jiao Tong) (چین)

در رتبه بندی کیو اس (QS) دانشگاه های آسیا در سال 2022 تعداد 687 دانشگاه از کشور های برونئی، چین، هنگ کنگ، هند، اندونزی، ژاپن، ماکائو، مالزی، مغولستان، پاکستان، فیلیپین، سنگاپور، کره جنوبی، سریلانکا، تایوان، تایلند و ویتنام رده بندی شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 2227

به "دانشگاه های برتر آسیا در رتبه بندی کیو اس معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه های برتر آسیا در رتبه بندی کیو اس معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید