دریای عمان طوفانی است، مسافران نسبت به اسکان کنار دریا هوشیار باشند

به گزارش تور ارمنستان ارزان، کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ارتفاع موج دریای عمان در جنوب سیستان و بلوچستان امروز به 1.5 تا 2.5 متر می رسد و توصیه می گردد در این مدت مردم نسبت به فعالیت در دریا و اسکان در اطراف سواحل هوشیار بوده و تمهیدات لازم صورت گیرد.

دریای عمان طوفانی است، مسافران نسبت به اسکان کنار دریا هوشیار باشند

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

علی ملاشاهی در گفت وگو با خبرنگار تور ارمنستان ارزان در زاهدان، گفت: ارتفاع موج دریای عمان در جنوب سیستان و بلوچستان روز گذشته به 262 سانتیمتر رسید و تا اواخر وقت امروز وزش بادهای شدید جنوب شرقی- جنوب غربی و گرد و خاک بر روی دریا و سواحل پیش بینی می گردد.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به پیش بینی ارتفاع موج 1.5 تا 2.5 متر در سواحل نزدیک استان، دریای عمان تا اواخر وقت امروز مواج و متلاطم پیش بینی می گردد.

وی با تاکید بر ضرورت خودداری شناورهای کوچک صیادی از ورود به دریا، اضافه نمود: توصیه می گردد مردم در این مدت نسبت به فعالیت در دریا و اسکان در اطراف سواحل هوشیار بوده و تمهیدات لازم صورت گیرد.

ملاشاهی با اشاره به وزش بادهای خیلی شدید تا اواخر وقت امروز در نواحی مرکزی سیستان و بلوچستان، گفت: با نفوذ سامانه بارشی تا اواخر وقت روز چهارشنبه هفته جاری وقوع رگبار باران، رعد و برق و تندباد در جنوب استان پیش بینی می گردد.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه از صبح امروز بارندگی در بعضی شهرستان های استان شروع شده و بیشترین بارندگی ها در زاهدان و توابع آن گزارش شده است، اضافه نمود: تا ساعت 9:30 صبح امروز بیشترین بارندگی ها در بخش نصرت آباد از توابع شهرستان زاهدان با 29.4 میلیمتر بوده و همچنین مجموع بارش زاهدان نیز 10.3 میلیمتر گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه مجموع بارش بخش زرآباد از توابع شهرستان کنارک تا صبح امروز 17.6 میلیمتر بوده، گفت: ظهر امروز بارش تگرگ دانه درشت در زرآباد رخ داد که در پی آن شیشه بعضی از خودروهای شکست.

ملاشاهی اظهار داشت: سامانه بارشی بعد از ظهر فردا از استان خارج می گردد. پنجشنبه و آدینه آسمان استان ابری است و مجدد از روز شنبه هفته آینده بارش باران را در استان خواهیم داشت.

منبع: تسنیم
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 739

به "دریای عمان طوفانی است، مسافران نسبت به اسکان کنار دریا هوشیار باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریای عمان طوفانی است، مسافران نسبت به اسکان کنار دریا هوشیار باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید