سیسیل، شهر مافیا و گردشگران!

به گزارش تور ارمنستان ارزان، سیسیل نام بزرگترین جزیره در دریای مدیترانه بوده که یک ناحیه خودمختار از کشور ایتالیا را تشکیل می دهد. سیسیل پنج میلیون نفر جمعیت و 25٬711 کیلومتر مربع مساحت دارد.

سیسیل، شهر مافیا و گردشگران!

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

مسئولان گردشگری شهر سیسیل در ایتالیا با به چالش کشیدن کلیشه های تاریخی شهر که با جرایم سازمان یافته گره خورده در کوششند توریست ها را به هتل ها، رستوران ها و مغازه های عاری از مافیا راهنمایی نمایند.

به گزارش رویترز، گردشگرانی که علاقمندند از تاریخ 2500 ساله سیسیل، به عنوان بزرگترین جزیره مدیترانه دیدن نمایند حالا بنابر اعلام مسئولان گردشگری این شهر می توانند این کار را بدون پر کردن جیب مافیا انجام دهند.

تشکلات اجتماعی در جزیره سیسیل سعی می نمایند تصورات کلیشه ای را که سیسیلی ها تبهکار و مافیا هستند به چالش بکشند و کسب و کارهایی که قصد دارند پول های درست کسب نمایند، توریست های خارجی را به سمت هتل ها، رستوران ها و مغازه هایی مستقل از مافیا راهنمایی می نمایند.

در یک دهه اخیر کمپین های ضدمافیایی با همکاری بومیان سیسیل کوشش نموده اند از پرداخت پیزو که در به زبان محلی به معنای پول محافظت یا پول حمایتی است، به گروه های مافیا سرباز زنند. براساس یک مطالعه در سال 2012، حدود سه چهارم از کسب و کارهای سیسل به گروه های مافیایی پیزو پرداخت می کردند.

جنبش مدنی آدیوپیزو به معنی خداحافظی با پرداخت های حمایتی سازمانی است که برای شکستن زنجیرهای پیوند اقتصادی که توسط مافیای سیسیل تعبیه شده، کوشش می نماید. این جنبش از توریست ها می خواهد گنجینه های طبیعی و فرهنگی جزیره سیسیل را کشف نمایند و در عین حال درباره مقاومت مدنی و تاریخی این شهر در مقابل مافیا و فعالان و قضاتی که در این راه جان خود را از دست داده اند نیز اطلاعات کسب نمایند.

داریو ریکوبونو، بنیانگذار جنبش آدیوپیزو می گوید: ما می خواهیم زیبایی ها، منظره ها، چشم اندازها و همچنین غذاهای خوشمزه سیسیل را بدون کلیشه های منفی پیوست شده به شهر تبلیغ کنیم و از این طریق گردشگران بیشتری را به این جزیره جذب کنیم.

منبع: ایسنا

منبع: همگردی
انتشار: 7 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 517

به "سیسیل، شهر مافیا و گردشگران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیسیل، شهر مافیا و گردشگران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید