قدیمی ترین موزه های دنیا در کدام کشور است؟، عکس

به گزارش تور ارمنستان ارزان، موزه ها به عنوان مراکزی فرهنگی، هنری و تاریخی نقش بسزایی در تازه کردن حافظه تاریخی بشر امروز دارند. این مراکز تاریخی و فرهنگی به نوعی ما را با گذشته و آینده پیوند می دهند و به ما نشان می دهند که انسان برای رسیدن به امروز چه راستای را طی و از چه ایستگاه های تاریخی عبور نموده است. انسان در این راستا با گذر از دوره های مختلف مباحث بسیاری را آموخته و به خاطر سپرده است.

قدیمی ترین موزه های دنیا در کدام کشور است؟، عکس

ما در این گزارش به یکی از قدیمی ترین موزه های دنیا سر می زنیم و با این کار به نوعی بخشی از تاریخچه شکل گیری موزه های دنیا را مرور می کنیم. یکی از قدیمی ترین موزه های دنیا با نام (Ennigaldi-Nanna) شناخته می شود، قدمت این موزه به سال 530 قبل از میلاد برمی شود.

شاهزاده انیگالدی دختر نبونیدوس، آخرین پادشاه امپراطوری نئو بابل متصدی موزه (Ennigaldi-Nanna) بوده است. موزه (Ennigaldi-Nanna) در نزدیکی استان ذی قار عراق واقع شده است. در اصل وقتی باستان شناسان بخش هایی از کاخ و مجتمع معبد را گودبرداری می کردند، متوجه شدند که ده ها اثر باستانی با قدمت های مختلف به صورت مرتب در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. آنها در جریان این اکتشاف فهمیدند که آثار، قطعات موزه ای هستند.

لئونارد وولی باستان شناس در هنگام کاوش در خرابه های موزه (Ennigaldi-Nanna) محتویات آن را برچسب گذاری کرد. او متوجه شد که بسیاری از آثار باستانی قرار گرفته در این موزه توسط نبونیدوس (آخرین پادشاه سلسله کلدانی بابل) حفاری شده و برخی دیگر از این آثار از سوی یکی دیگر از پادشاهان بابل کشف شده است. بیشتر این آثار متعلق به منطقه بین النهرین هستند.

منبع: گردشبان
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1374

به "قدیمی ترین موزه های دنیا در کدام کشور است؟، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدیمی ترین موزه های دنیا در کدام کشور است؟، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید