ماجرای اختلاس 3.5 میلیاردی در بوشهر چه بود؟

به گزارش تور ارمنستان ارزان، فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: یک باند چهار نفره اختلاس به وسیله سندسازی در پروژه های دولتی در بوشهر شناسایی شد که تاکنون به 3 و نیم میلیارد ریال حیف و میل بیت المال اعتراف نموده اند.

ماجرای اختلاس 3.5 میلیاردی در بوشهر چه بود؟

به گزارش تور ارمنستان ارزان به نقل از روابط عمومی پلیس بوشهر، سردار خلیل واعظی با اعلام این خبر گفت: پلیس به وسیله تماس های مردمی آگاه شد در یک سازمان دولتی به وسیله سندسازی و دستکاری در اعداد و ارقام پروژه ها، بیت المال مورد حیف و میل قرار می گیرد.

وی گفت: با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی استان تیمی مجرب از کارآگاهان مبارزه با جرایم مالی طی چند ماه تحقیقات میدانی و آنالیز های تخصصی زوایای پنهان این اقدامات مجرمانه را روشن کردند.

فرمانده انتظامی بوشهر اظهار کرد: در تحقیقات کارآگاهان پلیس تعیین شد در سال های 93 و 94 در اجرای پروژه های عمرانی در دو شهر شمالی استان گروهی متقلب با سند سازی، ثبت ارقام غیر واقعی هزینه نمودها، تغییر در حجم خاکبرداری، خاک ریزی و فاصله محل خاک، حقوق بیت المال را به نفع خود تضییع نموده اند.

وی با بیان اینکه بعضی از کارکنان خدوم و مسئولیت شناس شاغل در این پروژه ها که پس از اطلاع از اقدام مجرمانه مدیران پروژه، موضوع را به وسیله حراست و مدیران ارشد این دستگاه اجرایی اطلاع رسانی نموده بودند با تهدید به اخراج یا جابجایی محل خدمت مجبور به سکوت می شدند گفت: در آنالیز اسناد و مدارک دو پروژه، در یکی از آنها 95 میلیون تومان و در دیگری 250 میلیون تومان اختلاس و جعل سند اثبات شده است.

سردار واعظی از دستگیری چهار نفر در این رابطه اطلاع داد و گفت: یکی از افراد دستگیر شده از کارکنان رسمی دولت و 3 نفر دیگر از مهندسین و مشاوران پروژه های مرتبط با این اداره دولتی هستند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: پیش بینی می گردد میزان اختلاس و تعداد متهمان این پرونده به دو یا سه برابر آنچه تاکنون اثبات شده است افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 738

به "ماجرای اختلاس 3.5 میلیاردی در بوشهر چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای اختلاس 3.5 میلیاردی در بوشهر چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید