چگونه از زیبایی های فصل پاییز عکس بگیریم؟

به گزارش تور ارمنستان ارزان، روش های عکاسی حرفه ای از جذابیت های فصل پاییز در این گزارش تشریح شده است.

چگونه از زیبایی های فصل پاییز عکس بگیریم؟

به گزارش خبرنگار ،عکاسی از پاییز چیزی است که تمام سال مشتاقانه در انتظارش هستیم. با رنگ های ملایم و بی روح و آسمان مه آلود و کسل کننده تابستان خداحافظی کنید و به رنگ های حنایی و قرمز و طلایی که حومه شهر را در بر گرفته اند خوش آمد بگویید.

ما در این آموزش عمقی عکاسی از پاییز، تکنیک هایی را که شما برای عکاسی از تصاویر خیره کننده از پاییز با تمام شکوه و جلالش نیاز دارید، کاوش کرده و در اختیار شما قرار می دهیم.

یک ضرب المثل قدیمی می گوید هرچه سخت تر کار کنی، خوشبخت تر خواهی شد و این گفته قطعا در مورد عکاسان منظره صدق می کند؛ بنابراین در این پاییز هنگامی که با دوربین خود بیرون می روید، مناظر اطراف خود را کشف کنید.

آ

هنگامی که در حال عکاسی از مناظر هستید، آب می تواند بهترین دوست شما باشد. خوشبختانه، تقریبا ¾ زمین با آب پوشیده شده است، و ما داریم به سمت یک فصل بارانی می رویم.

مناظر منعکس شده در آب می توانند ترکیب بندی های بسیار متقارن و تاثیرگذاری ایجاد کنند. برای ثبت این بازتاب ها به دنبال آب ساکن و بی حرکت در دریاچه ها و برکه ها بگردید، به طوری که نیمه بالایی عکس شامل منظره و پیش زمینه شامل بازتاب باشد.

اگر در حال عکاسی از یک روز آفتابی هستید، ممکن است عاقلانه باشد که از یک فیلتر پلاریزه برای افزایش اشباع رنگ استفاده کنید. با این حال، مراقب باشید که بازتاب را خراب نکند.

زمانی که سعی دارید بین منظره و بازتاب آن تعادل ایجاد کنید، فیلتر های کاهنده نور ND تدریجی می توانند مفید باشند. قوانین فیزیکی حاکی از این هستند که بازتاب ها همیشه تاریک تر می شوند. شما می توانید با نوردهی کردن بیشتر تصویر نهایی با قرار دادن یک فیلتر در نیمه بالایی عکس، آن را متعادل کنید.

بازتاب ها با توجه به قوانین فیزیکی همیشه تاریک تر می شوند، و یک فیلتر کاهنده بر روی نیمه بالایی عکس به شما اجازه خواهد داد تا نوردهی بیشتری به بازتاب بدهید، تا تصویر نهایی متعادل تر شود. رنگ های زنده و پر انرژی پاییز بازتاب های انتزاعی زیبایی ایجاد می کنند. شاخ و برگ روشن درختان پاییزی به خوبی در آب منعکس می شوند، به خصوص آب های در حال حرکت مثل رودخانه ها و جریان هایی که در آن امواج یک اثر بازتابی غیر معمول ایجاد می کند. لنز های زوم تله فوتو برای بهتر کردن این الگو های رنگ برجسته مناسب هستند.

اگر شما بهترین عکس ها را می خواهید، باید گاهی روی زمین دراز بکشید و در مورد زانو های گل آلود یا لباس های خیس نگران نباشید؛ بنابراین از خوابیدن به پشت در وسط جنگل نترسید تا یک نمای عالی از سایبان پاییزی به دست آورید، یا روی یک ساحل لغزنده جلو بروید تا به یک نمای واضح تر از چشم انداز برسید.

به طور مشابه، در حالی که شما باید از لوازم خود محافظت کنید، گاهی اوقات هم باید در جستجوی یک تصویر خوب ریسک کنید، مانند نگه داشتن دوربینتان هم سطح با زانو برای ثبت شکست امواج بر روی ساحل یا قرار دادن آن بر روی زمین برای به دست آوردن یک نمای غیر معمول.

آسمان آبی روشن و آسمان خاکستری پوشیده از ابر معمولا خالی و کسل کننده به نظر می رسند. اما چند تکه ابر به این معادله اضافه کنید و آن وقت همه چیز تغییر می کند. ناگهان آسمان عمق و جذابیت پیدا می کند. اگر خورشید می درخشد، ابر هایی که از روی آن می گذرند، سایه های در حال حرکتی را بر روی منظره پایین می اندازند. قبل از طلوع و بعد از غروب آفتاب ابر ها کمتر روشن اند، بنابراین به رنگ های قرمز، زرد، صورتی و بنفش می درخشند. ابر ها الگو هایی را شکل می دهند که تصاویر جالبی ایجاد می کنند.

به طور کلی، قانون ثبت مناظر 3/1 آسمان، و 3/2 منظره است. با این حال، اگر آسمان جذاب به نظر می رسد، این قانون را معکوس کنید تا اجازه دهید به عنوان سوژه اصلی تصویر شما اولویت پیدا کند. یکی از بهترین نکات عکاسی پاییزی این است که بدانید چه موقع باید قوانین را بشکنید. از یک لنز اولترا واید استفاده کنید، دوربین خود را به عقب کج کنید و از اعوجاج لنز برای تاکید بر شکل ابر ها استفاده کنید. یک فیلتر پلاریزه در هوای آفتابی به آسمان و رنگ آبی آن عمق می بخشد، به طوری که انگار ابر ها بیرون از آن ایستاده اند (برجسته اند). برای به دست آوردن بهترین نتایج، خورشید را در یک طرف دوربین نگه دارید.

اگر می خواهید جزئیات منظره را ثبت کنید، ممکن است به یک فیلتر کاهنده نور تدریجی (ND grad) نیز برای حفظ تعادل بین آسمان و زمین نیاز داشته باشید. این مسئله در هوای آفتابی زمانی که شما آسمان را پلاریزه می کنید زیاد مهم نیست، اما در طلوع و غروب خورشید که آسمان بسیار روشن تر از زمین است، یک فیلتر کاهنده نور تدریجی 0.6 یا 0.9 مورد نیاز خواهد بود.

تکنیک موثر دیگر وقتی شما میزان زیادی از آسمان را در کادر دارید، استفاده از یک نوردهی طولانی است که در این صورت ابر های در حال حرکت تار می شوند. در یک روز پاییزی که زیاد باد می وزد، یک نوردهی 20-30 ثانیه ای حرکات زیادی را ثبت خواهد کرد.

برای ممکن ساختن این نوردهی طولانی، دوربین خود را بر روی کمترین مقدار ایزوی آن تنظیم کنید، دیافراگم لنز را بر روی کوچکترین مقدار آن (معمولا f/22) قرار دهید و فیلتر های کاهش دهنده نور مانند پولاریزر ها و ND ها را روی هم قرار دهید.

لنز های واید معمولا برای عکاسی از مناظر محبوب ترین هستند، اما بسته به نوع سوژه، لنز های تله فوتو یا تله زوم نیز می توانند همین قدر مفید باشند.برای شروع، آن ها سوژه شما را بزرگنمایی می کنند بنابراین در کادر بزرگتر به نظر می رسد. این شما را قادر می سازد تا بخش های جالب یک صحنه را جدا کنید یا کادر را با جزئیات کوچکتر مانند برگ های پاییزی روشن یا بازتاب های انتزاعی در آب پر کنید.

دو چیز وجود دارد که شما باید هنگام استفاده از لنز های تله فوتو مراقب آن باشید. اول این که آن ها بزرگ و سنگین هستند بنابراین اگر آن ها را با دست نگه می دارید، مطمئن شوید که سرعت شاتر به اندازه کافی سریع است تا از لرزش دوربین جلوگیری کند. در حالت ایده آل نباید کمتر از 1/250 ثانیه باشد مگر اینکه لنز شما تثبیت کننده تصویر (IS) داشته باشد، که در این صورت باید بتوانید آن را به راحتی ددر 1/60 ثانیه برای یک زوم معمولی 70-200 میلیمتر یا 70-300 میلیمتر مدیریت کنید.

دوم، عمق میدان با لنز های تله فوتو محدود می شود. هر چه فاصله کانونی طولانی تر و دیافراگم بازتر باشد، عمق میدان کمتر می شود. اگر شما می خواهید سوژه خود را جدا کنید و پس زمینه را خارج از فوکوس قرار دهید، این می تواند مفید باشد. بازترین دیافراگم را تنظیم کنید، معمولا f/4 - f/5.6، و به دقت روی سوژه اصلی فوکوس کنید.

با این حال، اگر نیاز دارید شارپنس (وضوح) جلو تا عقب را در صحنه ای ثبت کنید، ممکن است لازم باشد که ضریب اف را به f/22 یا f/32 کاهش دهید، و حتی ممکن است این هم کافی نباشد - بنابراین با دقت از آن استفاده کنید.

عمق میدان را به حداکثر برسانید

اگر می خواهید همه چیز در فوکوس واضح و شارپ ثبت شود، باید عمق میدان را کنترل کنید. ساده ترین راه استفاده از یک تکنیک شناخته شده تحت عنوان فوکوس ابرکنونی است. اول، صحنه را ترکیب بندی کرده و لنز خود را بر روی بی نهایت فوکوس کنید. سپس، مقیاس عمق میدان را بر روی لنز چک کنید تا ببینید نزدیک ترین نقطه فوکوس شارپ در مجموعه دیافراگم ها چه خواهد بود.

در نهایت، لنز را بر روی فاصله ابر کانونی فوکوس مجدد کنید و آنگاه عمق میدان از نصف فاصله ابر کانونی تا بی نهایت گسترش پیدا خواهد کرد. برای استفاده از این تکنیک لنز شما باید یک مقیاس فاصله (distance scale) و یک مقیاس عمق میدان (depth of field scale) داشته باشد. اگر لنز های شما مقیاس های لازم را ندارند، از جدول بالا به عنوان راهنما استفاده کنید.

اگرچه شما برای عکاسی از مناظر عالی به آب و هوای آفتابی نیازی ندارید، در واقع، اغلب عکس این قضیه صادق است، چون آب و هوای طوفانی چشمگیرتر است، اما نمی توان معجزه نور آفتاب را انکار کرد. نور آفتاب باعث می شود دنیا روشن و رنگی به نظر برسد، سطوح نور متعادل هستند، دریافت تصاویر کاملا نوردهی شده آسان است و ما احساس الهام دریافت بیشتری می کنیم.

بنابراین، اگر شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که کمی اوقات فراغت داشته باشید و خورشید در آسمان باشد، می دانید چه کاری باید انجام دهید. یک دوربین بردارید و از خانه بیرون بروید و شروع به عکاسی کنید! به یاد داشته باشید که یک فیلتر پلاریزه با خود بردارید، چون می توانید از آن برای عمق بخشیدن به آسمان و محو کردن تابش زننده استفاده کنید تا اشباع رنگ بهبود یابد.

همچنین، به دنبال سوژه هایی باشید که از آب و هوای آفتابی نفع می برند. صحنه هایی با بازتاب های خوب در آب آرام و ساکن، ترکیب بندی های عکس ساده، مانند یک درخت تنهای پوشیده شده با شاخ و برگ پاییزی در مقابل آسمان، تصاویر کلوزآپ از جزئیات در چشم انداز مانند برگ های پاییز که زمین را فرش کرده اند و غیره.

مناظر بزرگ در آب و هوای آفتابی معمولا تخت و کسل کننده به نظر می رسند، بنابراین به هر قیمتی از آن ها اجتناب کنید.

چ

اگرچه پاییز چند ماه طول می کشد، اما مدت زمانی که رنگ شاخ و برگ ها به اوج می رسد و بهترین فرصت های عکاسی فراهم هستند، ممکن است تنها چند روز طول بکشد بنابراین مطمئن شوید که برای آن آماده هستید. این مسئله تا حد زیادی به فصل تابستان بستگی دارد. اگر تابستان گرم و خشک باشد، پاییز می تواند زودتر بیاید، در حالی که یک تابستان مرطوب این فاصله را به تاخیر می اندازد. تمام کاری که شما می توانید انجام دهید این است که به شاخ و برگ اطراف خود چشم بدوزید و پیش بینی وضع آب و هوای بلند مدت را تماشا کنید.

نور پس زمینه باعث می شود درختان پاییز زنده به نظر برسند. زاویه خود را به سمت نور تنظیم کنید، اما مراقب روشنایی شدید و زننده آن باشید. خورشید را پشت یک شاخه یا تنه درخت مناسب پنهان کنید. یک خوانش نورسنجی از برگ های درخشان به دست آورید و نوردهی را کمی افزایش دهید. برای شروع 1/2+ پله اضافه کرده، و هیستوگرام را چک کنید تا مطمئن شوید که هایلایت ها (قسمت های روشن) را بیش از حد نوردهی نمی کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 849

به "چگونه از زیبایی های فصل پاییز عکس بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از زیبایی های فصل پاییز عکس بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید