گاه شمار آنلاین هوش مصنوعی راه اندازی شد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، این سامانه توسط ایرانداک در نشانی AI.IRANDOC.AC.IR راه اندازی شده است.

گاه شمار آنلاین هوش مصنوعی راه اندازی شد

این سامانه دو زبانه، فرایند تاریخی هوش مصنوعی و دگرگونی های آن را نشان می دهد. هوش مصنوعی یکی از زمینه های نوپدید علم است که در زمانی کوتاه پس از برآمدن، نقش و تأثیری کلیدی در دیگر زمینه های علمی داشته است. کاربرد هوش مصنوعی چیزهایی را پدید خواهد آورد که دارای اندیشه یا کارکرد منطقی هستند یا مانند انسان می اندیشند و یا کار می نمایند.

آنالیز رویدادهای تاریخی هوش مصنوعی، می تواند به درک بهتر چگونگی پیدایش این زمینه، رویدادهای کلیدی توسعه آن، پیوند آن با دیگر رشته های علمی، و نام های کلیدی و تاثیرگذار بیانجامد.

یکی از ابزارهای کلیدی برای دریافت چنین دیدگاهی، نمایش دیداری داده ­ها و تفسیر و تحلیل­ های دیدنی است. یکی از ساده ترین ساختارها برای نمایش داده های تاریخی، ساختار دو بعدی رویداد- زمان است. یک رویداد اطلاعات دیگری را هم دارد که با همراه کردن آن ها، ماهیتی چند بعدی پیدا می نماید که ساختار ساده رویداد - زمان باید به گونه ای دیگر و با نمودارهای پیچیده تر پیاده گردد تا بتوان الگوهای گوناگون در میان رویدادها دریافت کرد.

یکی از راهکارهای پاسخ به این احتیاج، کاربست نمودارهای واکنشی است که در آن ها، کاربر می تواند به سویه های گوناگونی از داده ها بپردازد و از نگاه های گوناگون و بر پایه احتیاج، هدف، و برداشت خود؛ تنها با چند کلیک آن ها را آنالیز کند.

گاه شمار برخط هوش مصنوعی رویدادهای تاریخی و کلیدی را در زمینه هوش مصنوعی بازنمایی می نماید. این دیداری سازی به نمایش واکنشی رویدادها در زمان، نمایش شبکه دانشمندان و همکاری میان آن ها و نمایش جغرافیایی زیرزمینه های هوش مصنوعی در زمان می پردازد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1694

به "گاه شمار آنلاین هوش مصنوعی راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاه شمار آنلاین هوش مصنوعی راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید