آشنایی با موزه تمدن های آسیایی در سنگاپور

به گزارش تور ارمنستان ارزان، موزه تمدن های آسیایی سنگاپور | The Asian Civilisations Museum

سنگاپور یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیاست. این کشور در نظرسنجی که موسسه آمار گالوپ به تازگی انجام داده است، به عنوان امن ترین کشور دنیا برای سفر در سال 2018 انتخاب شده است. در این کشور 72 بنای باشکوه وجود دارند که به عنوان اثر ملی ثبت شده اند. امروز یکی از بناهای با شکوه این کشور را معرفی می کنیم که به موزه تمدن های آسیایی شهرت دارد. پس با ما در خبرنگاران همراه باشید تا سفری کوتاه به سنگاپور زیبا داشته باشیم.

آشنایی با موزه تمدن های آسیایی در سنگاپور

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

مجموعه ای بسیار عظیم و ارزشمند از تاریخ و تمدن سنگاپور و دیگر تمدن های آسیا را در یک مکان جمع نموده اند و نام آن را موزه تمدن های آسیایی نهاده اند. سالانه میلیون ها گردشگر خارجی، از این جاذبه گردشگری سنگاپور دیدن می نمایند. گردشگرانی که از آثار تاریخی و هنری ارزشمند این موزه بازدید می نمایند، بزرگترین اثر این موزه را که قدمتش به سال 1867 بر می گردد، از دست می دهند! خانم رجان شولتز، مهندس معمار و راهنمای گردشگری این موزه درباره آن می گوید: بزرگترین و با شکوه ترین اثر تاریخی - هنری این موزه، ساختمان آن است.

بنای امپراطوری (ملکه) سنگاپور

موزه تمدن های آسیایی سنگاپور، ساختمان سابق امپراطوری این کشور بوده که در سال 1867 ساخته شده است. به گفته خانم شولتز، پیشنهاد ساخت این بنای باشکوه و طرح های مهندسی آن در سال 1885 مطرح شدند. اما با توجه به کمبود بودجه و اختصاص بودجه به مصارف نظامی در آن موقع، عملیات ساخت این بنا با چند سال تاخیر و در سال 1864 شروع شد. این بنا در ابتدا به عنوان یک خانه - اداره طراحی شده بود، ولی در عوض در سال 1867 در اختیار دولت مستعمراتی سنگاپور نهاده شد و بخش هایی همچون دبیرخانه دولت و خزانه به آن اضافه شد. از آن پس این بنا را ساختمان دولت نامیدند.

نام ساختمان امپراطوری را در سال 1907 بر این بنا نهادند. پس از آن که یک محل پیاده روی بزرگ به این بنا اضافه شد، این ساختمان را به یاد ملکه انگلستان (ملکه ویکتوریا) که در سال 1901 از جهان رفته بود، ساختمان امپراطوری نامیدند. بنای این موزه، حتی پس از استقلال سنگاپور و تشکیل دولت سنگاپوری در این کشور هم به دولت اختصاص داشت. به دستور بخش حفاظت از سایت ها و آثار تاریخی سنگاپور، یکی از اتاق های مهم این بنا در طبقات فوقانی را به اتاق قانون گذاری کشور تخصیص دادند.

کنی تینگ (Kennie Ting) مدیر موزه تمدن های آسیایی سنگاپور در رابطه با بنای موزه می گوید: این ساختمان با شکوه، نسل جدیدی از ساختمان های مستعمراتی در سنگاپور است که امروزه به این موزه تغییر ماهیت داده است. همچنین نسل قدیم سنگاپور، این بنا را به عنوان اداره مهاجرت سنگاپور می شناسند، آن ها برای دریافت پاسپورت به این بنا مراجعه می کردند.

این ساختمان به سبک نئوکلاسیک و توسط معمار مطرح انگلیسی به نام جان فردریک آدولفوس طراحی شده است. البته تغییراتی همچون وجود پنجره های بزرگ فرانسوی که به منظور خنک شدن هوا در گرمای سنگاپور در آن کار گذاشته شده اند، هم در آن مشاهده می گردد. ساختمان را کارگران محکوم به زندانی شدن در سنگاپور ساخته اند. استفاده از این زندانیان که اکثر هندی بودند، راه حلی بود برای مقابله با کمبود کارگر در سنگاپور در آن سال ها. با وجود تمام سختی هایی که سنگاپور در طول تاریخ متحمل شده است، امروزه این کشور، یکی از پیشرفته ترین کشورها در جهان شناخته می گردد. ساختمان امپراطوری، یکی از آخرین بازمانده های دوران استعمار در سنگاپور است که در سال 1992 به عنوان یکی از آثار ملی این کشور معرفی گردید. این بنا بازگو نماینده تاریخ سنگاپور، از استعمار تا استقلال است.

تشکیل موزه تمدن های آسیایی

این ساختمان تاریخی، در سال 1989 به موزه سلسله Qing تغییر ماهیت داد. در ابتدا اشیای تاریخی اکتشافی از این سلسله را در این موزه نگه داری می شدند. در سال 2003 دولت سنگاپور، موزه تمدن های آسیایی را در این مکان دایر کرد. از سال 2003 تا کنون، بنای این ساختمان بارها تحت عملیات نوسازی نهاده شده و اکنون مساحتی بالغ بر 16000 متر مربع را شامل می گردد. پس از آخرین نوسازی که در سال 2015 در این بنا رخ داد و یک گالری و دو فضای دیگر به آن اضافه شدند، بیش از 500 هزار نفر در یک سال از این موزه دیدن کردند. با این حال، با وجود نوسازی ها و تغییرات بسیار در شکل این بنا، ساختمان امپراطوری هنوز هم شکل و قالب اصلی خود را حفظ نموده است. گچ بری ها و قرنیس های زیبای این بنا، شاخص ترین ویژگی های آن هستند.

امروزه مجموعه ارزشمندی از گنجینه های آسیا در این موزه در معرض دید عموم نهاده شده است. آثاری که تاریخ، مذهب و فرهنگ کشورهای آسیای شرقی و جنوبی و بخش هایی از آسیایی غربی را منعکس می نمایند. آثار موزه تمدن های آسیایی مراحل شکل گیری تمدن های آسیای شرقی از شروع تا کنون و همچنین تاثیر پذیری زیاد این کشور از تمدن اسلامی را نشان می دهند. آثار هنری، اشیای تاریخی، لوازم منازل قدیمی و بعضی ظرف های چینی از جمله اشیای قابل مشاهده در این موزه هستند. درون این موزه، فروشگاهی وجود دارد که گردگشران می توانند از آن سوغاتی های بومی سنگاپور را خریداری نمایند. گالری ها و نمایشگاه های مشهور دیگری همچون نمایشگاه کشتی شکسته تانگ نیز در موزه تمدن های آسیایی سنگاپور وجود دارند.

موزه تمدن های آسیایی سنگاپور، توسط سایت تریپ ادوایزر در سال 2014، به عنوان برترین موزه کشور سنگاپور و نهمین موزه برتر قاره آسیا انتخاب شد.

منبع: straitstimes.com

منبع: الی گشت
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 625

به "آشنایی با موزه تمدن های آسیایی در سنگاپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با موزه تمدن های آسیایی در سنگاپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید