ائتلاف فوتسالی ایران و روسیه برای تورنمنتی که یکسال هم عمر نکرد!

به گزارش تور ارمنستان ارزان، تورنمنت فوتسال کاسپین عنوان مسابقاتی است که سال گذشته برای اولین بار با حضور ایران، قزاقستان، آذربایجان و روسیه به میزبانی اصفهان برگزار و مقرر شد هر سال این تورنمنت در تاریخ معین به میزبانی یکی از این کشورها برگزار گردد.

ائتلاف فوتسالی ایران و روسیه برای تورنمنتی که یکسال هم عمر نکرد!

کاسپین جایگزین تورنمنت برترین ها اسفند سال 1395 و کمی بعد از کسب عنوان سومی تیم ملی فوتسال ایران در جام دنیای کلمبیا بود که ایده برگزاری یک تورنمنت با حضور 4 تیم برتر جام دنیای رسانه ای شد. عباس ترابیان رئیس کمیته فنی فوتسال در گفتگویی با تور ارمنستان ارزان، خاطرنشان کرد ایران قصد دارد آرژانتین، روسیه و پرتغال (تیم های اول، دوم و چهارم) جام دنیای را به ایران دعوت و تورنمنتی تحت عنوان برترین ها را برگزار کند. حضور آرژانتین و سپس پرتغال به دلایلی در ایران لغو شد و بنابراین کمیته فوتسال تیم های آذربایجان و قزاقستان را جایگزین کردند و عنوان تورنمنت هم به کاسپین تغییر یافت.

ایران اولین قهرمان تورنمنت این تورنمنت آذرماه سال 1396 در سالن نقش دنیا اصفهان برگزار گردید. ایران کارش را در این تورنمنت با بازی مقابل آذربایجان شروع کرد و در اولین گام به نتیجه تساوی 3 - 3 دست یافت. شاگردان سیدمحمد ناظم الشریعه در دومین بازی قزاقستان را با نتیجه 2 بر یک حریف را شکست دادند و در بازی سوم هم با 4 گل بر روسیه غلبه کردند. به این ترتیب ایران با کسب 7 امتیاز عنوان قهرمانی اولین دوره این تورنمنت را از آن خود کرد.

تورنمنت کاسپین در تقویم 4 کشور بعد از برگزاری این تورنمنت در ایران، هر چهار کشور شرکت نماینده در آن موافقت خود را برای تکرار تورنمنت در ماه دسامبر (آذرماه) هر سال خاطرنشان کردند. بعد از جلسات مسئولان کمیته فوتسال ایران با مدیران سه تیم دیگر مقرر شد قزاقستان میزبان دومین دوره این بازی ها گردد و این کشورها هم مسابقه دیگری را در تقویم خود در این تاریخ قرار ندهند و از این فرصت برای آماده سازی فوتسال خود استفاده نمایند.

تورنمنتی که یکسال هم عمر نکرد! باوجود توافق ها و برنامه ریزی های انجام شده اما زمزمه های لغو تورنمنت 4 جانبه از یکی دو هفته پیش بالا گرفت و کادر فنی تیم ملی را نگران کرد چرا که پیش از این سفر ملی پوشان به برزیل لغو شده بود و با منتفی شدن حضور در تورنمنت قزاقستان، تمام برنامه های آماده سازی تیم ملی به هم می خورد. در اهمیت برگزاری این تورنمنت برای کادر فنی تیم ملی همین بس که تقویم مسابقات لیگ برتر بر اساس حضور در برزیل و شرکت در تورنمنت قزاقستان برنامه ریزی شده بود ولی قزاقستان خاطرنشان کرد که به خاطر مسائل مالی قادر به برگزاری این تورنمنت نیست تا عمر این توافقنامه حتی به یکسال هم نرسد!

ائتلاف ایران و روسیه برای حل مشکل کمیته فوتسال ایران که روابط نزدیکی با فوتسال روسیه دارد بعد از قطعی شدن عدم میزبانی قزاقستان و به هم خوردن این تورنمنت سریع دست به کار شد. ایران با حمایت روس ها، مذاکره با اسلواکی را در پیش گرفت تا بتواند تورنمنتی را در این کشور برگزار کند. در واقع روس ها کارهای مربوط به این تورنمنت را با هماهنگی اسلواکی انجام می دهند که در صورت قطعی شدن، ایران، روسیه، اسلواکی و یکی دو تیم دیگر در آن حضور خواهند یافت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 154

به "ائتلاف فوتسالی ایران و روسیه برای تورنمنتی که یکسال هم عمر نکرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف فوتسالی ایران و روسیه برای تورنمنتی که یکسال هم عمر نکرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید