اقامت گرجستان به وسیله خرید ملک

به گزارش تور ارمنستان ارزان، با خرید ملک در گرجستان در صورت داشتن 18 سال سن به بالا می توانید به صورت قسط کارت اقامت در گرجستان را نیز اخد نمایید.

اقامت گرجستان به وسیله خرید ملک

با ما سفر کنید و با تور ارزان گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

اقامت گرجستان به وسیله خرید ملک

اقامت گرجستان به وسیله خرید ملک چگونه است و آیا تبدیل به شهروندی گرجستان خواهد شد؟

این روزها با توجه به افزایش میزان مهاجرت به گرجستان ، معمولا راحت ترین و همچنین سریع ترین گزینه های اقامت در گرجستان مورد ارزیابی متقاضیان مهاجرت به گرجستان قرار می گیرد.

یکی از سریع ترین روش های اقامت به وسیله خرید ملک در گرجستان است.

با توجه به افزایش میزان مهاجرت ها به گرجستان به خصوص مهاجرت هموطنان گرامی به کشور گرجستان ، خرید ملک در این کشور زیبای حوزه قفقاز می تواند ، اخذ اقامت گرجستان را در پی داشته باشد. اما چگونه ؟

بر طبق قوانین جاری کشور گرجستان هر تبعه خارجی در صورت خرید ملک حداقل به میزان 35 هزار دلار آمریکا امکان اخذ کارت اقامت موقت یکساله گرجستان وجود دارد.

منظور از خرید ملک چیست؟

منظور از خرید ملک یعنی خرید املاک مسکونی ، اداری یا تجاری و با خرید زمین به شخص متقاضی اقامت گرجستان تعلق نمی گیرد. زیرا زمین جزو ملک محسوب نمی شود بلکه در دسته مستغلات قرار می گیرد.

همچنین با توجه به تصویب قوانین جدید در زمینه تسهیل اقامت گرجستان برای خانواده شخص متقاضی در حال حاضر ، با شرایط بسیار خوبی می توان برای خانواده متقاضی خرید ملک نیز به راحتی اقامت گرجستان را دریافت کرد.

قبلا به شخص خریدار ملک حداقل به میزان 35 هزار دلار آمریکا ، اقامت موقت یکساله تعلق می گرفت همچنین به پدر ، مادر ، همسر و فرزندان زیر 21 سال (در صورت وجود)

ولی در حال حاضر و با اجرایی شدن قوانین جدید اقامت گرجستان به وسیله خرید ملک ، به کلیه فرزندان خریدار بدون در نظر دریافت شرایط سنی ، اقامت گرجستان تعلق می گیرد ، البته به شرطی که فرزند خانواده ازدواج ننموده باشد.

سوال اغلب متقاضیان اقامت گرجستان به وسیله خرید ملک اینجاست که انتها این اقامت موقت یکساله چیست؟

تا زمانی که ملک بنام متقاضی اخذ اقامت گرجستان باشد ، اقامت های بعدی یکساله بدون هیچ مسئله ای برای وی و کلیه اعضای خانواده که در بالا ذکر شد ، تمدید خواهد شد.

سپس پس از گذشت شش سال از تمدید متوالی کارت اقامت گرجستان ، اقامت دائم به متقاضیان تعلق می گیرد. البته به شرطی که هیچ گونه وقفه ای در بین کارت اقامت نیفتد و به صورت متوالی تمدید شوند.

در صورت عدم تمدید متوالی کارت اقامت ، کلیه اقامت های قبلی از بین خواهند رفت و شمارش شش ساله مجددا آغاز خواهد شد.

شرایط خرید ملک در گرجستان

شرایط خرید ملک در گرجستان به توضیح زیر است :

-) سن متقاضی بایستی بالای 18 سال تمام باشد.

-) مالکیت ملک در گرجستان به صورت صد در صد و با مالکیت قطعی است و نیازی به داشتن شریک یا شرایط سخت دیگر ندارد. شما حتی می توانید بدون داشتن کارت اقامت گرجستان و فقط با پاسپورت مالکیت صد در صد را از آن خود کنید که این یک مزیت بسیار خوبی محسوب می شود زیرا در بعضی از کشورهای دنیا حق مالکیت ملک فقط به بخشی از سهام ملک برای اتباع خارجی تعلق می گیرد.

-) شما حتی می توانید با خرید ملک در گرجستان به صورت اقساطی نیز ، کارت اقامت گرجستان را دریافت کنید البته گفتنی است که در این روش پیش پرداخت شما جهت خرید ملک حداقل بایستی 35 هزار دلار آمریکا باشد تا بتوانید کارت اقامت یکساله گرجستان را دریافت کنید.

-) بر طبق قوانین جاری کشور گرجستان ، با خرید ملک در گرجستان حداقل به میزان سی و پنج هزار دلار آمریکا به شخص متقاضی و تمامی اعضای خانواده وی (شامل :همسر - فرزندان - پدر و مادر) نیز این اقامت تعلق می گیرد.

-) انتقال سند قطعی بنام شخص خریدار در کمتر از یک روز کاری در گرجستان انجام می شود و کشور گرجستان بوروکراسی اداری ندارد.

فواید خرید ملک در گرجستان

1.حداقل با خرید 35 هزار دلار آمریکا ملک در گرجستان می توانید اقامت گرجستان را از آن خود کنید در حالی که این رقم در ترکیه جهت خرید یک آپارتمان معمولی هم کفایت نمی کند.

2.اقامت گرجستان با خرید ملک پس از چهار الی شش سال تبدیل به اقامت دائم گرجستان و در صورت داشتن شرایط لازم تبدیل به شهروندی گرجستان می شود که در نوشته های قبلی در این خصوص توضیحاتی داد شد.

در حالی که با خرید آپارتمان در ترکیه شما نمی توانید شهروندی ترکیه را از آن خود کنید و فقط سالانه اقامت شما در ترکیه تمدید خواهد شد.

3.دورنمای پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا با توجه به اینکه فاز دوم پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا چند ماه پیش به تصویب مجلس اتحادیه اروپا رسید بسیار روشن تر از ترکیه است و در صورت پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا قیمت ملک خریداری شده توسط شما حداقل سه برابر خواهد شد.

4.متوسط خرید آپارتمان در تفلیس پایتخت گرجستان حدود مترمربعی نهصد دلار آمریکا است در صورتی که این مقدار در آنکارا پایتخت ترکیه و همچنین شهرهای توریستی آن بیشتر است.

حال آنکه حتی خرید آپارتمان در گرجستان در شهرهایی به غیر از تفلیس بسیار ارزان تر است و با حدود چهارصد دلار برای هر مترمربع هم می توان این کار را انجام داد.

خرید خانه در تفلیس نیز اگر آن ملک نوساز نباشد هم می توان با حدود مترمربعی پانصد تا ششصد دلار آمریکا هم تهیه کرد.

گفتنی است که قیمت متوسط نهصد دلار برای هر مترمربع خرید خانه در تفلیس جهت تهیه ملک نوساز، منظور ماست.

هزینه خرید ملک در گرجستان

هزینه خرید ملک در گرجستان در شهرهای مختلف این کشور و همچنین مناطق مختلف شهری بسیار متفاوت است ولی در اینجا فقط قیمت های حدودی شهر تفلیس پایتخت گرجستان را درج می کنیم :

هزینه خرید ملک در تفلیس به ازای هر مترمربع و نوساز تا حداکثر سه سال ساخت به توضیح زیر است :

-) حداقل هزینه آغاز از مترمربعی 350 دلار آمریکا و حداکثر هزینه نرمال مترمربعی 2500 دلار آمریکا. هرچند ملک های لاکچری در شهرهای تفلیس و باتومی وجود دارند که با آنها برخورد داشته ایم و قیمت هر مترمربع آن تا 6000 دلار آمریکا هم بوده است ولی معمولا چنین ساخت و سازهای لاکچری در گرجستان مشتری های زیادی ندارند و فقط یک عده خاص می توانند با توجه به توان اقتصادی، آن را خریداری نمایند.

گفتنی است که متوسط قیمت هر مترمربع ملک نوساز در مرکز شهر تفلیس حدود 1000 دلار آمریکا است.

-) حداقل هزینه آغاز خرید ویلا در حومه شهر تفلیس از مترمربعی 80 دلار آمریکا و حداکثر هزینه ویلا مترمربعی 1800 دلار آمریکا. هر چند بازهم ویلاهای لاکچری مشاهده شده اند که قیمت های آن هر مترمربعی 4000 دلار آمریکا نیز بوده اند ولی به دلیل تعداد بسیار کم چنین ویلاهای گرانی ، سعی نموده ایم که کلیات هزینه خرید ملک در گرجستان را در نظر بگیریم.

اما ضروری است بدانید در جهت اقامت گرجستان به وسیله خرید ملک در وحله اول می بایست به وسیله شرکتهای معتبر این امور را انجام دهید.

آناجورجیا ، بعنوان یک شرکت معتبر و البته با تجربه در زمینه امورات مشاوره خرید ملک و مستغلات ، اخذ اقامت، اخذ پذیرش تحصیلی، مشاوره در زمینه امور ساخت و ساز در گرجستان بعنوان یک شرکت حرفه ای با بیش از یک دهه فعالیت در کشور گرجستان پیشنهاد می شود .

تماس با کارشناسان شرکت آناجورجیا

تلفن ثابت دفتر شرکت آناجورجیا : 2102006 32 995+

موبایل :

995595140066+

995574904007+

(دارای تلگرام - واتس آپ و ایمو)

آدرس دفتر شرکت آناجورجیا :

گرجستان - تفلیس - خیابان پکینی - خیابان باختریونی - پلاک 11ب

No 11b, Bakhtrioni ST, Pekini AVE,Tbilisi,georgia

ایمیل شرکت :[email protected]

کانال تلگرام شرکت آناجورجیا :

جهت ورود کلیک کنید

منبع: نمناک
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1167

به "اقامت گرجستان به وسیله خرید ملک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقامت گرجستان به وسیله خرید ملک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید