ششمین متهم باند عظیم جعل مدرک تحصیلی دستگیر شد ، تعداد دستگیرشدگان در مجموع به 14 نفر رسید

به گزارش تور ارمنستان ارزان، جانشین فرمانده انتظامی تهران از شناسایی یکی دیگر از متهمان باند عظیم جعل مدارک تحصیلی و بازداشت وی در یکی از استان های شمال غربی کشور اطلاع داد.

ششمین متهم باند عظیم جعل مدرک تحصیلی دستگیر شد ، تعداد دستگیرشدگان در مجموع به 14 نفر رسید

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از فارس، سردار حمید هداوند گفت: مأموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران عظیم با اشرافیت اطلاعاتی و در پی تحقیقات دقیق علمی و پلیسی از فعالیت شبکه عظیم جعل مدارک تحصیلی در تهران و تعدادی از استان های مرکزی و حاشیه ای کشور آگاه شده و بلافاصله تحقیقات در این زمینه را در دستور کار خود قرار دادند.

وی با بیان اینکه جاعلان در زمینه مدرک دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس، دکترا، پزشکی، دندانپزشکی و طب سنتی فعال بودند، اضافه نمود: در شهریور ماه امسال با کوشش شبانه روزی مأموران پلیس امنیت عمومی پایتخت، مخفیگاه 5نفر از اعضای این باند عظیم در تهران و چند استان کشور شناسایی و طی یک عملیات ضربتی هر 5متهم دستگیر شدند.

سردار هداوند،با اشاره به اینکه روز گذشته هفدهم شهریور ماه با کوشش مأموران این پلیس، مخفیگاه ششمین متهم پرونده مذکور در یکی از استان های شمال غربی کشور شناسایی و در یک عملیات جداگانه این فرد نیز دستگیر شد،خاطر نشان کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهم؛ 70 عدد انواع مهر برقی، برجسته، دستی، متعلق به وزارت علوم و دانشگاه ها، تعداد 105 عدد هولوگرام مربوط به دانشگاهها، تعدادی اوراق خام صدور گواهینامه موقت سرانجام تحصیلات مقاطع مختلف تحصیلی، تعداد یک دستگاه کیس حاوی کلیه اسناد و مدارک و فرم های خام در صدور مدارک سرانجام نامه ها، سربرگ دانشگاهها و یک دستگاه پرینتر رنگی حرفه ای برای چاپ اسناد، یک دستگاه اسکنر کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی تهران عظیم همچنین از شناسایی دفتر این جاعل در استان مربوطه اطلاع داد و گفت: با هماهنگی مقام قضائی اقدامات لازم نسبت به بسته شدن این دفتر انجام شد.

این مقام ارشد انتظامی توضیح داد: تا به امروز بیش از 8نفر از همدستان و دلالان مرتبط با این باند دستگیر شده و کوشش ها برای دستگیری سایر افراد مرتبط با باند مذکور نیز همچنان در دستور کار مأموران پلیس امنیت عمومی تهران عظیم است.

سردار هداوند از شناسایی و احضار تعدادی از شاکیان و افرادی که مدارک تحصیلی، پزشکی و طب سنتی جعلی خود را از این باند دریافت نموده بودند، اطلاع داد و گفت: با آنالیز های به عمل آمده معین شد متهمان از این طریق توانسته بودند در مجموع چندین میلیارد ریال درآمد کسب نمایند.

جانشین فرمانده انتظامی پایتخت با هشدار به استفاده نمایندگان از اسناد جعلی گفت: افرادی که از اسناد و مدارک جعلی استفاده می نمایند برابر قانون مجرم بوده و تحت تعقیب کیفری قرار می گیرند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه قانون مجازات سختی را برای کسانی که از مدارک و اسناد جعلی استفاده می نمایند در نظر گرفته است، گفت: ممکن است کسانی عنوان نمایند که قادر هستند مدارک جعلی معتبر را تهیه نمایند اما شهروندان باید هوشیار بوده و فریب این افراد را نخورند و سعی نمایند مدارک خود را از مراجع ذی صلاح تهیه نموده و مطمئن باشند هیچ فرد واسطه گری نیز نمی تواند مدارک معتبر را برای آنها تهیه کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1571

به "ششمین متهم باند عظیم جعل مدرک تحصیلی دستگیر شد ، تعداد دستگیرشدگان در مجموع به 14 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ششمین متهم باند عظیم جعل مدرک تحصیلی دستگیر شد ، تعداد دستگیرشدگان در مجموع به 14 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید