ماه؛ ایستگاه سفر به منظومه&zwnjهای دیگر

به گزارش تور ارمنستان ارزان، ناسا برای ایجاد ارتباط با فضانوردان و دریافت اطلاعات از ماه در زمان واقعی، به توان و فناوری های ارتباطی بهتری نیاز دارد.

ماه؛ ایستگاه سفر به منظومه&zwnjهای دیگر

ناسا از اولویت های خود در ماموریت آرتمیس دو (Artemis II) که نخستین زن (و همچنین برای بار دیگر یک مرد) را به ماه می فرستد پرده برداشت.

این ماموریت شامل آوردن 85 کیلوگرم از نمونه های جمع آوری شده سطح و زیر سطح ماه است. به عبارتی 21 کیلوگرم بیش از آن چه که در جریان ماموریت های آپولو جمع آوری شده بود. نمونه های جمع آوری شده می توانند شامل شواهدی مبنی بر وجود آب و سایر عناصر شیمیایی باشند که به دانشمندان کمک می کند طرح های خود را برای ماموریت هایی فضایی به فضا های دورتر گسترش دهند.

ناسا همچنین در پی آن است که تا انتها دهه، یک پایگاه آرتمیس در ماه ایجاد کند که در قطب جنوب ماه مستقر خواهد شد و به آزمایش هایی برای فهم بهتر منشاء خورشید و محیط ستاره ای ما خواهد پرداخت. این مساله می تواند فهم انسان از نحوه شکل گیری ماه و اثرات متقابل آن را با خورشید افزایش دهد و به درک این مساله که چگونه آب و سایر منابع بر روی ماه ساخته و حفظ شده اند کمک کند.

توماس زورباکن مدیر اجرایی ماموریت علمی ناسا می گوید: ماه، ظرفیت علمی گسترده ای دارد و فضانوردان در پی آنند که به ما کمک کنند این دانش بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم.

حتی پیش از فرود آرتمیس سه (Artemis III) بر ماه، تیم های علمی و همچنین تیم اکتشاف انسانی ما بیش از هر زمانی در حال همکاری با یکدیگرند تا اطمینان بیابیم که از نقاط قوت یکدیگر بهره می گیریم. انتشار این خبر به این کمک می کند که مسیری از پیشرفت در جهت دستیابی به یک مرحله شگفت انگیز از علم ترسیم شود. مسیری که ما اینک می توانیم در همکاری با تیم اکتشافات انسانی بر روی ماه، تصور کنیم.

اهداف کلی علمی درباره این که چه چیزی می تواند از نظر منطقی ایجاد شود از طرف ناسا تصمیم گیری می شود، اما جزییات اجرایی عملیات، زمانی مشخص می شود که ناسا توانمندی سامانه های فرود انسان، پایگاه فرود و سایر اطلاعات مرتبط را بهتر و دقیق تر فهمیده باشد.

ناسا برای ایجاد ارتباط با فضانوردان و دریافت اطلاعات از ماه در زمان واقعی، به توان و فناوری های ارتباطی بهتری نیاز دارد.

رنی وبر معاون رئیس و دانشمند مسؤول مرکز فضایی مارشال که این آزمایش ها را مدیریت می کند می گوید: ما می خواستیم آن چه که برای جامعه علمی بیش از هر چیز جذاب است و آن چه را که فضانوردان می توانند بر روی سطح ماه انجام دهند با هم یک جا جمع کنیم و این که این دو بخش چگونه می توانند یکدیگر را تقویت کنند.

کار سخت تیم تحقیقاتی ما را مطمئن خواهد کرد که می توانیم از ظرفیت های بالقوه ماموریت آرتمیس سه برای آموختن درباره این که ماه چگونه می تواند دروازه ای برای ورود به بخش های باقیمانده منظومه شمسی باشد، بهره بگیریم.

دانشمندان در ماه اوت 2020 استفاده از مجرا های مذاب گسترده زیر سطح مریخ و ماه را برای ایجاد پایگاه ها در ماموریت های آینده فضایی پیشنهاد دادند. فراتر از این ها تصور بر این است که آب های زیرسطحی ماه به قدر کافی کم عمق است که انسان بتواند به آن دسترسی پیدا کند. چرا که مشخص شده که برخورد شهاب سنگ ها بخار آب را به جو ماه وارد کرده است.

مجموعه ای از شرکت ها هم اکنون در نظر دارند که منابع ماه را استخراج کنند. برخی به استخراج سنگ پوشه یا رِگولیت امید بسته اند -که بتوانند از آن آب و اکسیژن استخراج کنند- چیزی که می تواند برای تولید سوخت برای انجام ماموریت های دورتر فضایی مورد نیاز باشد.

هرچند این که آیا این ماموریت در سال 2024 انجام می شود یا نه باید صبر کرد و دید. یک گزارش دفتر بازرسی عمومی آژانس فضایی ناسا می گوید که احتمال این که ناسا به این هدف دست پیدا کند کم است.

چالش هایی که با همه گیری ویروس کرونا ایجاد شد از جمله بسته شدن 18مرکز اصلی این سازمان به معنی آن بود که توسعه برنامه فضایی ماه و فضاپیمای اوریون بایستی متوقف شود یا به تاخیر بیفتد. علاوه بر این، آزمایش های مراحل اصلی موشک بایستی به تعویق می افتاد و ساخت سخت افزار های این ماموریت به طور موقت متوقف می شد.

این گزارش می گوید: در حالی که ناسا سریعا در حال خرید وسایل و قابلیت های تکمیلی مورد نیاز برای اهداف سفر به ماه خود است، سازمان فضایی ناسا هنوز درباره جنبه های کلیدی و اصلی، تصمیم نهایی نگرفته است؛ از جمله درباره پروژه دروازه ماه (Lunar Gateway) که بخش های ابتدایی آن در حال حاضر برای ژانویه 2024 برنامه ریزی شده (چند ماه دیرتر از برنامه ریزی اولیه) و همچنین سامانه فرود انسان.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1721

به "ماه؛ ایستگاه سفر به منظومه&zwnjهای دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماه؛ ایستگاه سفر به منظومه&zwnjهای دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید