مرگ رئیس پلیس فدرال در دوران ریگان و بوش ، مردی که با حکم کلینتن برکنار شد

به گزارش تور ارمنستان ارزان، ویلیام سشنز که بیل کلینتن سال 1993 او را از ریاست پلیس فدرال آمریکا اخراج نموده بود، روز آدینه در سن 90 سالگی به مرگ طبیعی از جهان رفت.

مرگ رئیس پلیس فدرال در دوران ریگان و بوش ، مردی که با حکم کلینتن برکنار شد

به گزارش تور ارمنستان ارزان به نقل از ای پی، سشنز پیش تر قاضی فدرال بود و در 1987 با حکم رونالد ریگان به ریاست پلیس فدرال آمریکا منصوب شده بود. او در چهار سال ریاست جمهوری جورج بوش هم در همان صندلی خدمت کرد اما با ورود کلینتن به کاخ سفید، از کار برکنار شد. سشنز در دوران حضور در پلیس فدرال کوشید از فناوری های نوین بهره ببرد، پرونده های آثار انگشت مجرمان را به شکل اساسی دگرگون کرد، 325 مامور ضداطلاعاتی را پس از خاتمه جنگ سرد به کار گمارد و تمرکز ماموران FBI را سمت مبارزه با جرایم خشن برد.

از مهم ترین اقدام های سشنز در مقام رئیس پلیس فدرال آمریکا بر هم زدن ساختار مبتنی بر غلبه مردان سفیدپوست بود. هر چند کلینتن در همان سال اول ورود به کاخ سفید او را برکنار کرد. بهانه رئیس جمهوری آمریکا برای کنار گذاشتن سشنز ناتوانی در مدیریت پلیس فدرال و دادن اختیار گسترده به همسرش آلیس بود. رئیس FBI برابر فشارهای کلینتن برای کناره گیری مقاومت کرد و انتها رئیس جمهوری وقت آمریکا او را برکنار کرد. گفته می گردد گزارش خلاف بعضی ماموران اداره مسئولیت های حرفه ای وزارت دادگستری به سست شدن صندلی سشنز یاری نموده بود.

ماموران دولتی او را به استفاده کردن شخصی از خودروهای دولتی، ندادن مالیات، حصارکشی غیرقانونی اطراف منزل مسکونی و سوءاستفاده از مقام برای دریافت یک وام عظیم متهم نموده بودند. هر چند سشنز همه اتهام ها را رد کرد اما صندلی خود را بین مقام های ارشد FBI از دست داد. آلیس سشنز سال گذشته از جهان رفت و سال جاری نوبت همسرش ویلیام بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 1414

به "مرگ رئیس پلیس فدرال در دوران ریگان و بوش ، مردی که با حکم کلینتن برکنار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ رئیس پلیس فدرال در دوران ریگان و بوش ، مردی که با حکم کلینتن برکنار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید