وجود آسیب های اجتماعی در 20 درصد مناطق گرفتار فقر فرهنگی سمنان

به گزارش تور ارمنستان ارزان، امیر بینایی شامگاه دوشنبه در نشست شورای مرکزی انجمن اولیا و مربیان استان سمنان به میزبانی سالن مدیریت بحران استانداری با حضور مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش وپرورش ضمن بیان اینکه 80 درصد آسیب های اجتماعی در 20 درصد مناطق دارای فقر فرهنگی استان رخ می دهد، ابراز داشت: قطعا توجه به آموزش دانش آموزان این مناطق می تواند در پیشگیری از آسیب های اجتماعی نقشی موثر ایفا کند بنابراین می بایست تمرکز به سمت نقاط کمتر توسعه یافته استان سوق پیدا کند.

وجود آسیب های اجتماعی در 20 درصد مناطق گرفتار فقر فرهنگی سمنان

وی ضمن بیان اینکه آسیب های اجتماعی با آموزش می تواند قابل پیشگیری باشد، افزود: با درک این مطلب می توان این نکته را دریافت که مناطق با فقر فرهنگی، مالی و امکاناتی شناسایی و بر اساس منطقه مورد نظر برای آموزش دانش آموزان آن نواحی برنامه ریزی های مناسبی اتخاذ کرد.

مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری سمنان بابیان اینکه یکی از مصادیق آسیب های اجتماعی وقوع طلاق در جامعه است، ابراز داشت: با نکاهی به آمارها به روشنی می توان دریافت که بیشترین طلاق مربوط به زنان خانه دار و مردان با شغل آزاد است که می بایست برای آموزش این دو قشر بسیار تلاش کرد.

بینایی بابیان اینکه آموزش وپرورش می تواند به واسطه ارتباط با والدین و خانواده ها در حوزه آسیب های اجتماعی نقش آفرین باشد، شرح داد: قطعا آموزش و فرهنگ سازی پیرامون مهارت های خانواده از طریق آموزش وپرورش و انجمن اولیا و مربیان در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است.

وی ضمن بیان اینکه سند توسعه نشاط اجتماعی دانش آموزان استان سمنان با در نظر دریافت سه ضلع معلم، دانش آموز و اولیا در حال تدوین است، افزود: توانمندسازی معلمان، ارتقای مهارت رفتاری و اجتماعی و توانمندسازی جامعه فرهنگی در دستور کار واقع شده است که می بایست برای تحقق آن، همه نهادها همکاری لازم را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: armeniaro.ir شناسه مطلب: 405

به "وجود آسیب های اجتماعی در 20 درصد مناطق گرفتار فقر فرهنگی سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود آسیب های اجتماعی در 20 درصد مناطق گرفتار فقر فرهنگی سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید